Po nori tekmi se pokalni naslov vrača v Maribor (VIDEO)

Odbojka 11. Mar 202317:55 > 19:25 0 komentarjev
Nova KBM Branik

Spektakularni superfinale pokalnega tekmovanje v Velenju je postregel z vsem, kar premore ženska odbojka. V tekmi preobratov so se 19. pokalnega naslova razveselile odbojkarice Nove KBM Branika, ki so s 3:2 v nizih ugnale Calcit Volley.

Spektakel v Rdeči dvorani so bolj začele Mariborčanke, ki so hitro pokazale, da so trenutno v zares dobri formi. Najprej je veliko škode s servisom naredili Tali Lekše, njeno nalogo pa je nadaljevala tudi Klara Milošič. Še tisto, kar so Kamničanke uspešno sprejele, pa tega v nadaljevanju akcije niso znale z dobrim napadom pretvoriti v točko.

Začetni postavi:

Calcit: Stojilković, Charuk, Hutinski, Radišković, Vovk, Pucelj, Banko (L)

Nova KBM: Mlakar, Lekše, Lorber Fijok, Pogačar, Milošič, Štampar, Cikač (L)

Tresle so se jim roke, zato je trener Calcita Gregor Rozman iz igre hitro potegnil Ana Marijo Vovk in aktiviral Fatoumatto Sillah, na mestu organizatorice igre pa je Nino Stojilković zamenjala Mila Djordjević.

Kamničanke so ob koncu prvega niza pokazale nekaj znakov življenja, a prednost, ki so si jo priigrale Bankirke, je bila neulovljiva. Prvi niz je z neubranljivim udarcem zaključila Iza Mlakar (25:16).

Odličen začetek Calcita ni zmedel Bankirk

Rozman je pred drugim nizom ekipo spet resetiral na začetno postavo. Vrnili sta se Stojilković in Vovk, ki pa jo je kmalu zamenjala Sillah. Gambijka je bila razpoložena, v napadu je bila neustavljiva, kar se je poznalo tudi na rezultatu (9:5).

Mariborčanke zaostanek ni zmedel, po napaki mlade Maše Pucelj so prišle do izenačenja na 10:10, nato pa po dveh odličnih napadih Leške tudi povedle za dve točki (12:10). Ko je v napadu zgrešila Radišković so Štajerke pobegnile na 18:14, Rozmanu pa ni preostalo drugega kot to, da izbranke pokliče k sebi in jim podeli nekaj nasvetov pred zaključkom niza.

Iza Mlakar

Vse skupaj ni pomagalo, Mariborčanke so rutinirano držale prednost. Po odličnem posredovanju v obrambo Eve Pogačar in točki razpoložene Lorene Lorber Fijok so povedle z 20:15, a drame s tem še ni bilo konec. Ko so Kamničanke z blokom ustavile Mlakar, so se Štajerkam približale le na tri točke zaostanka (17:20), a strah je bil povsem odveč. Iza se je za napako odkupila z dvema zaporednima točkama, ko je bila v napadu uspešna še Lekše se je na semaforju izpisalo 23:18 in možnosti Calcita ni bilo več. Niz je z napadalcem udarcem v glavo Charuk zaključila Lekše (25:20).

Calcit Volley: Griljc, Radišković 18 (1 as, 3 bloke), Stojilković, Vovk 2, Đorđević 2 (1 as), Hutinski 5 (3 bloke), Boisa, Kregar, Charuk 1, Sillah 30 (1 as, 1 blok), Pucelj 8 (4 bloke), Čižman 4 (1 as, 2 bloka), Banko

Nova KBM Branik: Mlakar 22 (2 bloka), Milošič 8 (1 as, 3 bloke), Pogačar 4 (2 bloka), Štampar 5 (2 asa), Lekše 16 (2 asa, 2 bloka), Senekovič, Cikač, Vlaisavljević, Ramić, Potokar, Lorber Fijok 21 (1 as, 2 bloka), Kranjc

Branilke naslova se niso predale

Kamničanke so v tretji niz vstopile vedoč, da jih reši le zmaga. Sillah je začela v prvi postavi, Neja Čižman pa je nadomestila kapetanko Lucy Charuk. Pri Mariboru trener Bruno Najdič pričakovano ni menjal ničesar. Po zaostanku z 2:4 so Kamničanke po odličnih servisih Radišković dosegle pet zaporednih točk in prešle v vodstvo. Lekše in Mlakar sta na drugi strani skrbeli, da calcitovke niso pobegnile preveč, vseeno pa so bile v tretjem nizu Kamničanke tiste, ki so narekovale ritem.

Ves čas so imele točko ali dve prednosti in pokazale, da se ne mislijo kar tako predati. Po zgrešenem udarcu Lorber Fijok, so branilke naslova pobegnile z 19:16 in Najdiču ni preostalo drugega, kot da prekine igro. Po napaki Ize Mlakar je Kamnik povedel za štiri (20:16) in vse bolj se je zdelo, da bomo gledali vsaj še en niz. Sillah je bila v zaključku niza neustavljiva in Kamničanke popeljala do prvega niza (25:18).

Kot bi nekdo ugasnil luč

Najdič kljub izgubljenemu nizu ni menjal. Tudi Rozman je ohranil svojo postavo. Na začetku četrtega niza spremljali zelo izenačeno tekmo. Calcitovke so bolje začele, v nadaljevanju pa so bile Bankirke tiste, ki so bile pol koraka pred tekmicami. Po asu Ronje Štampar so Mariborčanke pobegnile za tri (12:9). Lepo prednost so Bankirke držale in jo celo povečale. Po nori točki, ki je po dolgi izmenjavi dosegla Lorber Fijok, so Štajerke povedle s 16:12,  a Calcit se ni dal.

Čižman je z odličnim servisom Kamnik popeljala do izenačenja na 17:17. Bankirke so odgovorile z dvema točkama v nizu, nato pa se je ustavilo. Calcitovke so na krilih Sillah in blokih Radiškovićeve so dosegle štiri zaporedne točke in povedle z 21:19. Mlakar ni mogla več zaključiti žoge, medtem ko je Gambijka v vrstah Calcita letela in dosegala točko za točko. Nokavtirane Mariborčanke so do konca niza dosegle le še točko, na 2:2 pa je z odličnim napadom poravnala Radišković (25:20).

Loterija preobratov in veselje Maribora

O pokalnih zmagovalkah je odločal skrajšan, peti niz. Na obeh straneh je bilo čutiti veliko nervoze, zato ne čudi, da so ekipi točke dosegale v serijah. Tako kot v četrtem nizu so bile v manjši prednosti Bankirke. Po bloku nad Sillah so povedle s 7:5, po Rozmanovi prekinitvi je Gambijka spet bila na pravih obratih, v napadu je naredila napako še Milošič in spet je bilo izenačeno 7:7.

V spektakularni tekmi so Mariborčanke spet povedle za dve (9:7), imele so priložnost, da pobegnejo za tri, a Lorber Fijok dvakrat ni bila uspešna in Kamnik je bil spet nazaj (9:9). Po minuti odmora je spet udarila Lorber Fijok, ki je bila tista, ki je reševala NKBM, po uspešnem bloku Mlakar pa so Bankirke povedle s 13:10. Zdelo se je, da je vse odločeno, a ni bilo, Kamnik je po točkah Sillah in napadalnih napakah Lorene in Ize izenačil na 13:13.

Vrhunci s tekme med NKBM in Calcitom:

V drami v Velenju je Mlakar z uspešnim napadom poskrbela za prvo zaključno žogo, a je Štajerke niso izkoristile. Dvakrat je napadala odlična mariborska korektorica, a Kamnik je dvakrat uspešno ustavil z blokom in sam prišel do priložnosti za zmago (15:14). Ni je izkoristil, Sara Hutinski je servis poslala v avt. Sillah je v naslednjem napadu poskrbela za novo, Lekše pa je tudi to nevtralizirala (16:16).

Po bloku Sillah so bile spet Mariborčanke tiste, ki so prišle do zaključne žoge, a Kamničanke se niso predale in spet izenačile. Po dolgi izmenjavi in novi točki Lekše so Bankirke prišle do nove prednosti, ki pa je bila na koncu dovolj. Po bloku Radišković je bilo vsega konec, po zmagi v petem nizu z 19:17 so se 19. pokalne lovorike razveselile odbojkarice Nove KBM Branika.