Anamarija Lampič en strel od vrhunskega izida

Biatlon 12. Jan 202415:54 0 komentarjev

Norveška biatlonka Ingrid Landmark Tandrevold je zmagovalka sprinterske tekme na 7,5 km za svetovni pokal v nemškem Ruhpoldingu. Najboljša Slovenka je bila Anamarija Lampič (+58,5/3) na 14. mestu.

Za 27-letno Norvežanko (19:25,4) sta se uvrstili Švedinja Mona Brorsson (+18,2/0) in Italijanka Lisa Vittozzi (+19,0/0),

Lampič je bila v konkurenci 96 tekmovalk na 7,5 km dolgi biatlonski trasi na Bavarskem znova najhitrejša. Še vidnejšo uvrstitev sta ji preprečila zadnja dva zgrešena strela v stoječem položaju, enkrat je bila nenatančna tudi v ležečem položaju. Že en zgrešeni strel manj bi jo postavil v položaj za napad na 5. mesto, ki ga je s 33,9 sekunde zaostanka osvojila Švedinja Elvira Öberg.

Na nedeljsko zasledovalno tekmo na 10 km se je od štirih Slovenk uvrstila še Polona Klemenčič (+1:5,3/2) na 45. mestu. Lena Repinc (+3:04,9/3) je zasedla 74. in Živa Klemenčič (+3:06,3/2) 75. mesto.

V soboto bo na Bavarskem na sporedu še moška sprinterska tekma na 10 km, na startu bodo Jakov Fak, Miha Dovžan, Lovro Planko in Toni Vidmar.