Poglejte, v kakšni družbi se je znašla nova slovenska junakinja

Pariz 2024 30. Jul 202418:51 0 komentarjev
Olimpijska prvakinja Andreja Leški. Foto: Profimedia

Andreja Leški je Sloveniji priborila novo medaljo na poletnih olimpijskih igrah. Judoistka je v kategoriji do 63 let osvojila zlato.

Največ, kar 6 olimpijskih medalj, je osvojil Leon Štukelj, ki je med letoma 1924 in 1936 pobral tri zlate, eno srebrno in dve bronasti kolajni. Pred natanko stotimi leti je legendarni telovadec postal tudi prvi Slovenec z olimpijskim zlatom.

Od takrat se slovenski uspehi na olimpijskih igrah kar vrstijo. Najnovejši je zlata kolajna judoistke Andreje Leški v kategoriji do 63 kilogramov. Z njo se je število slovenskih športnikov z odličjem na OI povzpelo že na 45.

Slovenija je prava velesila v judu. Leški je osvojila že sedmo slovensko medaljo v judu, peto v kategoriji do 63 kilogramov in že tretjo zlato. Pred tem sta olimpijski prvakinji v kategoriji postali še Urška Žolnir in Tina Trstenjak.

Ob tem je postala sedemnajsta slovenska športnica oziroma športnik, ki se lahko pohvali z olimpijskim naslovom.