Mladi češki teniški igralec Jakub Menšik je v drugem krogu Roland Garrosa preživel pravi pariški pekel, a se po skoraj petih urah boja vseeno prebil naprej. Po izčrpavajočem dvoboju proti Argentincu Marianu Navoneju, ki ga je dobil s 6:3, 2:6, 6:4, 1:6, 7:6, pa ni govoril le o zmagi, temveč tudi o sodniku.
Dvoboj je trajal kar štiri ure in 41 minut, igralca pa sta se borila v zahtevnih razmerah in veliki vročini. Menšik je imel med obračunom resne telesne težave, zaradi močnih krčev je nemočno obležal na igrišču, po koncu dvoboja pa se je komaj pobral in zapustil teren.
Kljub bolečinam je našel dovolj moči za odločilne točke in si priigral napredovanje, a po zmagi ni skrival nezadovoljstva. Najbolj ga je zmotilo ravnanje glavnega sodnika, ki mu po njegovem mnenju v izjemno težkih razmerah ni pokazal dovolj razumevanja.
“Spoštujem pravila, toda v takšni vročini in v takšnih razmerah vse postane kaotično. Vsak gledalec si je verjetno mislil: ‘Dajte mu še pet ali deset sekund.’ Jaz danes te možnosti nisem dobil, zaradi tega pa sem celo izgubil prvi servis. Ne bi komentiral tega, kar se je zgodilo po dvoboju, toda obnašanje sodnika ni bilo za nikamor,” je bil oster Čeh.
Čeh je tako po pravi drami le izboril napredovanje v drugi krog, vprašanje pa je, koliko posledic mu je pustil skoraj pet ur dolg dvoboj. Časa za počitek ne bo veliko, saj ga zdaj čaka še precej zahtevnejši preizkus proti sedmemu igralcu sveta, Avstralcu Alexu de Minaurju.
20-letni češki teniški igralec je z zmago pokazal izjemno trdoživost, a ne bi se čudili, če mu pariški maraton v nadaljevanju turnirja izstavi visok račun.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal


Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!