Slovenski atlet Matic Ian Guček je na mitingu diamantne lige v švicarski Lozani na 400 m ovire zasedel četrto mesto. Druga slovenska predstavnica Tina Šutej je bila v skoku s palico šesta. Na 5000 m je za ritem skrbel Žan Rudolf.
Guček je prvi od treh slovenskih predstavnikov na Athletissimi opravil svoj nastop. V primerjavi s finalnim nastopom na nedavnem evropskem prvenstvu je tekel pol sekunde hitreje in za osem stotink zgrešil mesto med najboljšimi tremi.
Ciljno črto je 22-letni Slovenec prečkal kot četrti s časom 48,25, kar je 22 stotink slabše od njegovega državnega rekorda, ki ga je tekel v polfinalu EP v Birminghamu. Z današnjim časom je izenačil svoj tretji najboljši izid v tej disciplini. Hitreje je tekel le še v Ostravi letos z 48,16.
Slavil je Američan Rai Benjamin s tretjim najhitrejšim časom v sezoni 46,67. Pred tem je imel rekord mitinga legendarni Edwin Moses iz leta 1981 (47,14). Drugi je bil Turek Ismail Nezir z 48,08, tretji pa Katarec Bassem Hemeida z 48,17.
V Lozani ni bilo evropskega prvaka Norvežana Karstena Warholma (46,61) in Brazilca Alisona dos Santosa, najhitrejšega to sezono s 46,48.
V skoku s palico se nastop znova ni posrečil Tini Šutej. Potem ko je 37-letnica veliko razočaranje doživela na EP v Birminghamu, kjer je preskočila 4,4 m, je tudi v Lozani precej zaostala za letošnjimi najboljšimi izidi. V dvorani je dvakrat preskočila 4,8 m, na prostem pa prav tako dvakrat 4,75 m.

V prvo je preskočila 4,36 in 4,5 metra, nato pa je trikrat podrla letvico na 4,64 in končala tekmovanje na šestem mestu.
Slavila je Američanka Hana Moll, ki je v zadnjem poskusu preskočila 4,84 m in posledično domačinko Angelico Moser pahnila na drugo mesto (4,74 m). Tretja je bila še ena Američanka Katie Moon s 4,64 m.
Na 5000 m je Žan Rudolf narekoval oster tempo v prvih 1000 m, nato pa so tekači ritem nekoliko umirili. S časom 12:57,55 je na koncu slavil predstavnik Bahrajna Birhanu Balew.
V ostalih disciplinah je na 100 m ovire s časom 12,27 slavila Masai Russell. Američanka je bila prepričljivo boljša od Nizozemke Nadine Visser.
V tej disciplini je na 10 metrov daljši razdalji pri moških zmagal Američan Jamal Britt, medtem ko je svetovni rekorder Ja’Kobe Tharp ciljno črto prečkal kot zadnji po težavah na ovirah.

Na 200 m je štirikratna evropska prvakinja iz Birminghama, Britanka Amy Hunt, priznala premoč Američanki Kayli White. Slednja je slavila z 22,18, Hunt pa je bila druga z 22,32.
Na 800 m je Kenijec Emmanuel Wanyonyi v zelo hitrem teku s časom 1:42,19 za las ugnal Alžirca Djamela Sedjatija in Američana Brandona Millerja.
Tesen obračun sta na 800 m uprizorili domačinka Audrey Werro in Femke Broeders-Bol. Na veselje gledalcev v Lozani je bila boljša evropska prvakinja, ki je z rekordom mitinga 1:55,33 za osem stotink sekunde ugnala nekdanjo nizozemsko tekmovalko na 400 m ovire.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal




Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!