Američanka vrnila udarec olimpijski prvakinji

Atletika 6. Sep 202416:02 0 komentarjev
Sha'Carri Richardson, Julien Alfred

Aktualna olimpijska prvakinja v teku na 100 m Julien Alfred kljub drugemu mestu na mitingu diamantne lige v Zürichu ostaja optimistična pred zaključkom sezone.

Sprinterka iz Svete Lucije, ki je veljala za favoritinjo, je morala tokrat priznati premoč Američanki Sha’Carri Richardson. Dobitnica srebrne medalje v teku na 100 m v Parizu je slavila s časom 10,84 sekunde, Alfred je tekla 10,88 s, stopničke pa je z 10,89 sekunde zaokrožila Dina Asher-Smith.

V pogovoru po tekmi je za Citius Mag olimpijska prvakinja izrazila zadovoljstvo s svojim nastopom in razkrila, da je bila osredotočena predvsem na uživanje v tekmovanju: “Počutila sem se dobro. Zdaj se samo zabavam in poskušam tekmovanje končati dobro.”

23-letnica je opozorila, da je imela po olimpijskih igrah omejen čas za počitek in okrevanje. “Vrnila sem se v Teksas … Za nekaj dni sem se sprostila, vendar še nisem imela priložnosti, da bi vse skupaj dojela. Na treningih je potekalo gor in dol, še vedno se izpopolnjujem in delam na vseh teh stvareh,“ je dodala.

V pričakovanju finala mitinga diamantne lige v Bruslju je atletinja iz Svete Lucije zatrdila, da ne čuti dodatnega pritiska: “Želim si le, da bi končala močna in zdrava. Ko se bom vrnila domov, želim praznovati v svoji državi,“ je bila skromna Alfred.