Apostolovski druga v Nemčiji, odlični teki Maje Mihalinec Zidar

Atletika 17. Avg 202418:56 0 komentarjev
Lia Apostolovski

Lia Apostolovski, edina slovenska predstavnica na atletskem mitingu v nemškem kraju Sondershausen, je v skoku v višino zasedla drugo mesto z 1,93 m. Zmagala je Nemka Christina Honsel. Šesta na olimpijskih igrah v Parizu in četrta za Apostolovski na dvoranskem svetovnem prvenstvu marca letos v Glasgowu je tudi skočila 1,93 m, vendar v manj poskusih.

Apostolovski se po bronu na prvenstvu v Glasgowu na olimpijskih igrah v Parizu ni uspelo uvrstiti v finale. Izvrstno je začela prvo tekmo po igrah v francoski prestolnici. V prvih poskusih je Ljubljančanka zmogla 1,78, 1,82 in 1,85 metra.

Tedaj je povedla pred Honsel, ki je imela popravo na 1,82 m. Sledila je višina 1,88 m, ki jo je slovenska predstavnica prav tako preskočila prvič, v drugem pa nato 1,88 m.

Na slednji višini je bila Honsel v dvoboju za zmago, ostale atletinje so tedaj že izpadle, prek letvice tudi prvič, tretjič pa nato na 1,91 m, kjer je Apostolovski potrebovala le eno popravo.

Nemka je 1,93 m preskočila prvič in prevzela vodstvo, a je Slovenka s tretjim uspešnim poskusom še ostala v tekmovanju. Na 1,95 m Honsel ni skakala, Apostolovski pa je letvico na višini osebnega rekorda trikrat podrla.

“Res sem zelo zadovoljna po današnji tekmi. Dokazala sem, da sem v dobri formi, preslikala sem skoke s treningov in dosegla lepo višino in tudi uvrstitev v kar močni konkurenci. Dosegla sem namreč najboljši izid v poletni sezoni, blizu uspeha sem bila tudi na višini 1,95 m,” je povedala Apostolovski.

Maja Mihalinec Zidar

Zaostala le za Jamajčanko

Maja Mihalinec Zidar (Mass Ljubljana) je bila na atletskem mitingu v avstrijskem kraju Andorf prva na 200 m s 23,44 sekunde in druga v finalu A na 100 m z 11,56 sekunde (veter +0,3 m/s). Pred njo je bila na krajši razdalji le Jamajčanka Christania Williams (11,40), članica srebrne olimpijske štafete v Riu de Janeiru leta 2016.

“Imela sem tri dobre teke danes. Menim, da je bil na 100 m v finalu najboljši, a so bili pogoji slabši kot v kvalifikacijah. V teku na 200 m pa sem v zadnjih nastopih pridobila nazaj moč za drugi del. Glede na pogoje je bil zato današnji tek celo najboljši v sezoni na tej razdalji. Upam, da bom imela še kakšno priložnost letos, da bom na 200 m dosegla še boljše izide,” je dejala Mihalinec Zidar.

Štiriintridesetletni finalistki dveh dvoranskih evropskih prvenstev se ni uspelo uvrstiti na letošnje olimpijske igre, kar bi bilo po Riu de Janeiru in Tokiu tretjič. Po poškodbi v prvem delu poletne sezone ji je zmanjkalo časa, da bi nastopila v Parizu.

V kvalifikacijah je Mozirjanka z 11,54 dosegla tretji izid in se je edina med Slovenkami uvrstila v finale A. V finalu B je bila najhitrejša Lucija Potnik (Radlje), z 11,83 je bila skupno sedma. Preostale tri sprinterke so bile na zadnjih treh mestih v finalu, skupno 10. je bila Lina Hribar (Mass, 11,98), 11. Pika Bikar Kern (Triglav Kranj, 12,01) in 12. Karolina Zbičajnik (Poljane Maribor, 12,59).

Na 200 m je bila četrta Pika Bikar Kern s 24,15, peta Lina Hribar s 24,17, 12. pa Maja Pogorevc (Slovenj Gradec) s 25,15.

Dve atletinji iz kranjskega kluba sta tekli na 100 m ovire, Katjuša Jordan Nadižar (Kranj) se je uvrstila v finale in bila tretja s 13,72 sekunde, Lana Andolšek pa je odstopila v kvalifikacijah.

Med atleti sta na 100 m Slovenca tekla v finalu B, v njem je bil drugi in skupno osmi Staš Tin Lorbar (Poljane, 10,69, veter +0,5 m/s), skupno 12. pa Jaka Svenšek (Poljane, 11,03). Slednji je tekel še na 200 m in bil 14. (23,45).