Britansko zvezdnico je videlo rekordno število ljudi

Atletika 16. Avg 202418:19 1 komentar
Keely Hodgkinson so britanski paparaci medtem že ujeli na zasluženem dopustu. FOTO: Profimedia.

Britansko tekačico Keely Hodgkinson, ki so jo fotografi medtem že ujeli na dopustu, je v finalu teka na 800 metrov na olimpijskih igrah v Parizu spremljalo rekordno število ljudi.

Keely Hodgkinson je v Parizu postala prva britanska olimpijska atletska prvakinja po Jessici Ennis-Hill, ki ji je to uspelo v sedmeroboju v Londonu leta 2012.

V finalu teka na 800 metrov je komaj 22-letna zvezdnica britanskega športa, ki je na Otoku zelo priljubljena, upravičila vlogo glavne favoritinje ter po srebrni medalji, ki jo je z vsega 19 leti osvojila pred tremi leti v Tokiu, in srebrnih medaljah na zadnjih dveh svetovnih prvenstvih, prišla do uspeha kariere.

Zmagala je z rezultatom 1:56,72 in potrdila, da je trenutno najboljša tekačica na 800 metrov, kar je kazala skozi vso sezono.

Veselje po zmagi v finalu olimpijskih iger. FOTO: Profimedia.

Hodgkinson, ki je letos zmagala tudi na evropskem prvenstvu v Rimu, je medtem že na dopustu, ki ga preživlja v krogu svoje družine. Mlado zvezdnico so britanski paparaci ujeli v španski Marbelli, kjer se je po plaži sprehajala v družbi očeta. Tja je odletela praktično takoj po svojem nastopu in zato tudi izpustila zaključno slovesnost iger v Parizu.

Zdaj pa iz Velike Britanije prihajajo novice, ki bodo zagotovo narisale nasmeh na njen obraz. BBC namreč poroča, da je gledanost ženskega finala teka na 800 metrov, ki je bil na sporedu v ponedeljek, 5. avgusta, podrla vse rekorde.

Ta tek je bil z naskokom najbolj gledan dogodek celotnih olimpijskih iger, ne samo atletike, podrl pa je tudi vse prejšnje mejnike. Samo na BBC si je njen finalni tek v živo ogledalo neverjetnih 9,1 milijona ljudi, kažejo statistike, še nekajkrat toliko pa je ta za britansko atletiko zgodovinski tek videlo prek drugih kanalov.