Alica Schmidt med tekom v Erfurtu. FOTO: Profimedia.
Slovita nemška atletinja Alica Schmidt, ki se je nedavno odločila, da bo pod vodstvom slovenskega trenerja Jana Petrača presedlala s 400 na 800 metrov, je prvič nastopila v daljši disciplini.
Alica Schmidt, ki ima kljub v svetovnem merilu povprečnim rezultatom v teku na 400 metrov (njen največji uspeh v individualnih disciplinah je polfinale evropskega prvenstva 2022) milijone sledilcev na družbenih omrežjih (5,6 na Instagramu in 2,2 milijona na TikToku) in sklenjene pogodbe s številnimi priznanimi znamkami, se je pred meseci odločil za nov korak na svoji atletski poti.
Tek na 400 je zamenjala za tek na 800 metrov, to pa storila pod vodstvom mladega slovenskega trenerja Jana Petrača in se v zadnjih mesecih z njegovo tekaško skupino na novo sezono pripravljala v Južnoafriški republiki.
Takole je pozdravila gledalce pred debijem v teku na 800 metrov. FOTO: Profimedia.
Najbolj znana neznana športnica na svetu je včeraj na mitingu challenger v Erfurtu v Nemčiji, na katerem sta v isti disciplini v moški konkurenci tekla tudi Jan Vukovič in ŽanRudolf, prvič nastopila v teku na 800 metrov.
Ob debiju v novi disciplini je 26-letna nemška zvezdnica, katere nastopil je zbudil precej pozornosti, tekla 2:05,57.
V zadnji, najboljši od treh skupin je zasedla zadnje, šesto mesto, v skupni razvrstitvi pa končala na osmem mestu.
“Posnemala” je Anito Horvat
Za podoben korak Schmidt se je pred štirimi leti odločila tudi ena najboljših slovenskih atletinj Anita Horvat. Slovenska rekorderka v teku na 400 metrov, v katerem pa ima precej boljši osebni rekord kot Nemka (Horvat 51,22, Schmidt 52,07), je v prvem nastopu na 800 metrov v karieri februarja 2021 v Novem mestu tekla 2:04,84.
Anita Horvat. FOTO: Guliverimages.
Že leto pozneje se je uvrstila v finale svetovnega prvenstva na prostem, leta 2023 pa postala evropska dvoranska podprvakinja.
Njen osebni rekord na prostem je trenutno 1:58,73, v dvorani pa 2:00,44.
Po debiju ni bila najbolj zadovoljna
Z novim osebnim rekordom 2:00,53 je v Erfurtu zmagala petouvrščena z zadnjega evropskega prvenstva in polfinalistka lanskoletnih olimpijskih iger, Nemka MajtieKolberg, ki prav tako trenira pod vodstvom Petrača.
Ta se je lahko razveselil še drugega mesta in osebnega rekorda še ene svoje varovanke, tudi srčne izbranke, najboljše finske tekačice Eveliine Määttänen, ki je tekla 2:01,55. Tretja je bila Danka Annemarie Nissen z rezultatom 2:02,15.
Po nastopu ni bila najbolj zadovoljna. FOTO: Profimedia.
“Zelo sem uživala ob teku s temi hitrimi dekleti. Z rezultatom za zdaj še nisem zadovoljna, ampak že v torek me čaka naslednji izziv,” je po uvodnem nastopu v teku na 800 metrov na Instagramu zapisala Schmidt.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje