Oglasila se je Jolanda Čeplak: Upam, da moj rekord pade

Atletika 17. Feb 202611:09 0 komentarjev
Jolanda čeplak
Jolanda Čeplak in njen svetovni rekord iz leta 2002. FOTO: Profimedia.

Keely Hodgkinson je še enkrat potrdila, da bo napadla dvoranski svetovni rekord Jolande Čeplak na 800 metrov. Uspeh ji je ob tem zaželela tudi nekdanja slovenska zvezdnica.

Keely Hodgkinson je pretekli konec tedna na dvoranskem britanskem prvenstvu v Birminghamu v solo teku – drugo najboljšo je prehitela za skoraj devet sekund – 800 metrov pretekla v času 1:56,33, za kar 85 stotink popravila svoj državni rekord in za vsega 51 stotink zaostala za svetovnim rekordom Jolande Čeplak, ki ga je nekdanja slovenska tekaška zvezdnica odtekla daljnega 3. marca 2002 (1:55,82).

Britanska zvezdnica, ki je že konec leta 2024 napovedala napad zdaj že skoraj 24 let nedotaknjen mejnik, a se potem poškodovala, tako da lani pozimi sploh ni tekla, je dokazala, da je vsekakor zmožna odteči nov rekord.

Da se močno spogleduje z njim, je vnovič potrdila po odličnem nastopu v Birminghamu.

“V preteklosti sem že jasno napovedala, da bom skušala odteči svetovni rekord. Zdi se mi, da mi lahko uspe. Dala bom vse od sebe,” je dejala 23-letna britanska zvezdnica, ki je leta 2024 v Parizu postala olimpijska prvakinja.

Keely Hodgkinson
Keely Hodgkinson ob novem britanskem rekordu. FOTO: Profimedia.

Tokrat s svetlobnim sistemom in z narekovalko tempa

Hodgkinson, ki bo imela tokrat za razliko od mitinga v Birminghamu na voljo tudi narekovalke tempa in svetlobni sistem za narekovanje tempa, bo rekord napadla na četrtkovem mitingu zlate dvoranske serije Svetovne atletike v Lievinu, kjer bi edini slovenski atletski svetovni rekord lahko šel v zgodovino. V to verjame tudi njegova lastnica.

“Seveda ji želim najboljše in upam, da ji uspe podreti svetovni rekord. Verjamem, da ji lahko uspe,” je povedala Čeplak, katere osebni rekord v teku na 800 metrov na prostem (1:55,19) je slabši od tistega, ki ga najdemo v atletski izkaznici Hodgkinsonove. Britanka je leta 2024 tekla 1:54,61.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!