Medved in novopečena zobozdravnica do zmag v Novem mestu

Atletika 6. Okt 202420:47 0 komentarjev
Jakob Medved. FOTO: Peter Kastelic/AZS.

Na novomeškem polmaratonu je danes z novim rekordom proge zmagal 22-letni Jakob Medved in prehitel tudi trenutno našega najboljšega maratonca Primoža Kobeta. V ženski konkurenci je zmagala reprezentantka Anja Fink Malenšek.

Novomeški polmaraton, ki je bil letos na sporedu sedmič, je tokrat na najdaljšo tekaško preizkušnjo, 21 kilometrov, zvabil 230 tekačev in 76 tekačic. Najhitreje med vsemi je v cilj pritekel Jakob Medved, ki je zmagal z rezultatom 1;07:07.

22-letnik, ki je pred kratkim postal tudi državni prvak v cestnem teku na deset kilometrov, je za minuto in sekundo prehitel tudi našega trenutno najboljšega maratonca Primoža Kobeta, ki je sicer tudi eden od organizatorjev največjega novomeškega tekaškega dogodka, sicer pa se je v zadnjih tednih v središču pozornosti znašel zaradi napovedi napada na najboljši slovenski rezultat na letošnjem Ljubljanskem maratonu. Izkušeni 43-letni tekač je tekel 1;08:18.

Tretji je bil še en stari znanec slovenskega teka Mitja Krevs, ki je v cilj prišel v času 1;08:50.

Novopečena zobozdravnica zmagala med žeskami

Med ženskami je bila pričakovano najboljša domačinka Anja Fink Malenšek. Udeleženka letošnjega evropskega prvenstva v Rimu, ki je pred dnevi tudi uradno postala zobozdravnica, je zmagala prepričljivo.

Anja Fink. FOTO: Profimedia.

Z rezultatom 1;17:38 je bila za dve minuti in 34 sekund hitrejša od Madžarke Tünde Szabo, ki je bila druga. Na tretjem mestu je z rezultatom 1;26:46 končala Katarina Pišotek.

Klara Lukan zmagala še drugič v dveh dneh

Zanimivo, v teku na deset kilometrov je dan za tem, ko je v Kranju postala državna prvakinja v cestnem teku na pet kilometrov, tekla tudi slovenska olimpijka Klara Lukan in zmagala z rezultatom 38:01.

V moški konkurenci je bil na isti razdalji z rezultatom 32:56 najboljši Jani Mulej.