Nova, dvojna hladna prha za srbsko atletiko

Atletika 6. Avg 202416:00 0 komentarjev
Svetovne prvakinje Ivane Španović v olimpijskem finalu ne bomo videli. FOTO: Guliverimages.

Svetovna prvakinja, Srbkinja Ivana Španović, je obstala v kvalifikacijah ženskega skoka v daljino. Brez finala je nepričakovano ostala tudi njena rojakinja Milica Gardašević, ki je letos skakala zelo daleč.

Ivana Španović, ki je lani na svetovnem prvenstvu osvojila zlato medaljo in poskrbela za enega največjih uspehov v zgodovini srbske atletike, je imela v tej sezoni veliko težav s poškodbami, zato praktično ni nastopala in je moči hranila za vrhunec sezone, olimpijske igre v Parizu.

Toda zdravstvene težave so očitno terjale davek. 34-letna zvezdnica srbske atletike je v kvalifikacijah skočila le 651 centimetrov, kar je 73 centimetrov manj od njenega osebnega rekorda, in se ni uvrstila v finale. Za uvrstitev med najboljših 12 je bilo treba skočiti osem centimetrov več.

Razočaranje je doživela tudi njena devet let mlajša rojakinja Milica Gardašević, ki je skočila še tri centimetre manj (648) in prav tako obstala v kvalifikacijah.

Milica Gardašević. FOTO: Profimedia.

V tej sezoni je nekdanja mladinska evropska prvakinja večkrat skočila prek 670 centimetrov, njen izid sezone znaša 676 centimetrov, lani pa je skočila osebni rekord 691 centimetrov.

Po poškodbi mlade skakalke v višino Angeline Topić, ki se je uvrstila v finale skoka v višino, a v njem ni mogla nastopiti, sta to novi veliki razočaranji za srbsko atletiko na letošnjih olimpijskih igrah v Parizu.