Po nevsakdanjem zapletu v finale, čeprav se vanj ni uvrstil

Atletika 5. Avg 202420:50 2 komentarja
Takole je čez oviro Amos Serem šel naknadno. FOTO: Profimedia.

Kenija bi na olimpijskih igrah v kvalifikacijah teka na 3000 metrov skorajda ostala brez enega od treh tekmovalcev, svetovnega mladinskega prvaka Amosa Serema, ki se je v finale po nevsakdanjem zapletu na vodni oviri uvrstil šele naknadno. Po pritožbi.

Amos Serem, ki je z rezultatom 8:02,36 najhitrejši Kenijec letos in tretji na svetu v teku na 3000 metrov z zaprekami, je tekel v prvi od treh kvalifikacijskih skupin olimpijskih iger v Parizu. Iz vsake od njih se je v finale uvrstilo najboljših pet tekmovalcev.

21-letnemu Kenijcu se je v kvalifikacijah zgodil pripetljaj, ki ga ne vidimo pogosto, če sploh kdaj. Namesto, da bi skočil čez vodno zapreko, jo je namreč obšel, potem pa se vrnil nekaj metrov nazaj, skočil čez njo in nadaljeval s tekom.

Zaplet na vodni oviri. FOTO: Profimedia.

Osem stotink od finala, v katerega se je po pritožbi uvrstil

Kljub temu, da mu je ta nesrečen dogodek vzel kar nekaj sekund, je bil v svoji skupini šesti, do petega mesta pa ga je ločilo vsega osem stotink.

Po tekmi je vložil pritožbo, saj naj bi oviro obšel zaradi tega, ker ga je s hrbta porinil sotekmovalec, Svetovna atletika pa je njegovi pritožbi ugodila in ga naknadno uvrstila v sredin finale, v katerem bo tako namesto 15 nastopilo 16 tekačev. Med njima tudi preostala Kenijca Abraham Kibiwot in Simon Kiprop Koech, ki sta se v finale uvrstila brez zapletov.

Brez težav se je v finale prebil tudi branilec olimpijskega naslova iz Tokia, Maročan Soufiane El Bakkali.