Slovenski up na napačni strani drame na Slovaškem

Atletika 22. Jul 202416:37 0 komentarjev
Benjamin Lakošeljac (v zelenem dresu) je bil povsem blizu medalje. FOTO: Profimedia.

Za nami je evropsko mladinsko prvenstvo do 18 let v Banski Bistrici na Slovaškem, od koder se Slovenija kljub zelo številčni zasedbi vrača brez medalje. Najbližje ji je bil zadnji dan nadarjeni tekač na 800 metrov Benjamin Lakošeljac.

Benjamin Lakošeljac, ki je letos osebni rekord v teku na 800 metrov izboljšal za več kot sedem sekund ter z rezultatom 1:49,27 in s tretjim mestom presenetil na državnem prvenstvu v Celju, je bil v nedeljo povsem blizu medalje na svojem prvem velikem tekmovanju, na katerem je nastopil.

17-letni Izolan je v finalu teka na 800 metrov na evropskem prvenstvu do 18 let, ki je bilo od četrtka do nedelje na sporedu v Banski Bistrici, zasedel četrto mesto in le za tri stotinke zaostal za stopničkami.

V počasnem teku, v katerem je odločal finiš, je tik pred ciljem uspel prehiteti do takrat tretjeuvrščenega Britanca Toma Waterwortha. Ko se je že zdelo, da je prišel do medalje, pa ga je po zunanji strani prehitel Poljak Lukasz Zaczyk in skočil na stopničke.

Lakošeljac je z rezultatom 1:53,63 končal na četrtem mestu, z 1:52,91 pa je evropski prvak postal Britanec Matthew McKenna.

Finiš teka na 800 metrov:

Četrta tudi sprinterka na ovirah četrta, 15-letnica do petega mesta

Na Slovaškem je sicer nastopilo še kar 38 mladih slovenskih atletov in atletinj, ki so poskrbeli še za pet finalov. Kako so se v njih odrezali?

Četrta je bila Hana Sekne v teku na 100 metrov z ovirami. Z novim osebnim rekordom 13,43 je za šest stotink zaostala za stopničkami. Z odličnih 12,97 je prepričljivo zmagala vzhajajoča zvezdnica evropske atletike, Slovakinja Laura Frličkova.

Hana Sekne. FOTO: Peter Kastelic/AZS.

Navdušila je komaj 15-letna Ema Pika Raj, ki je z novim državnim rekordom v teku na 3000 metrov (9:30,99) v tej starostni kategoriji prišla do petega mesta. Za tretjim mestom je zaostala za sedem sekund in pol, za prvakinjo Katie Pye iz Velike Britanije pa za dobrih deset.

Z novim osebnim rekordom (490 centimetrov), izboljšal ga je za kar 15 centimetrov, je bil osmi v skoku s palico Matic Tršelič Buble.

Živa Križ, ki je v kvalifikacijah postavila nov osebni rekord (49,03), je bila v metu kopja osma z rezultatom 48,84 metra.

Na 12. mestu je v finalu končala Taja Pučko v troskoku. Dosegla je rezultat 12,30 metra.