Od atletike se je poslovil azijski rekorder v sprintu na 60 in 100 metrov, dobitnik medalj z olimpijskih iger in svetovnega prvenstva, Kitajec Su Bingtian.
36-letni Su Bingtian, ikona azijskega sprinta, je z nastopom na kitajskih nacionalnih igrah zaključil bogato atletsko pot, v kateri najdemo kup presežkov.
Najbolj ga zaznamuje naziv najhitrejšega Azijca v zgodovini. Na celini, na kateri živi okoli pet milijard ljudi, še nihče nikoli ni tekel hitreje, kot je on avgusta 2021, ko je 100 metrov pretekel v času 9,83, in marca 2018, ko je na 60 metrov tekel 6,42.
Slovenska rekorda Matica Osovnikarja sta 6,58 (60 m) in 10,13 (100 m).

Olimpijski in svetovni podprvak
Na velikih tekmovanjih je debitiral na svetovnem prvenstvu leta 2011, od takrat pa tekel na šestih svetovnih prvenstvih, treh olimpijskih igrah in štirih svetovnih prvenstvih v dvorani.
S kitajsko štafeto 4×100 metrov je na olimpijskih igrah v Tokiu osvojil bronasto medaljo, svetovni podprvak pa je s štafeto postal na domačem svetovnem prvenstvu v Pekingu leta 2015.
Leta 2018 je postal podprvak na dvoranskem svetovnem prvenstvu v Birminghamu, kjer se je z azijskim rekordom 6,42 razvrstil na šesto mesto večne dvoranske sprinterske lestvice.
Na letošnjem svetovnem prvenstvu v Tokiu in dvoranskem svetovnem dvoranskem prvenstvu v domačem Nanjingu ga ni bilo. Na 60 metrov je najhitreje letos tekel 6,65, na 100 pa 10,49.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal





Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!