Padec usoden za favorita, hud spodrsljaj snemalca

Atletika 7. Avg 202412:45 1 komentar
Skupinski padec v kvalifikacijah teka na 5000 metrov. FOTO: Profimedia.

Dopoldanske kvalifikacije teka na 5000 metrov so prinesle dramo. V prvi skupini je v ciljni ravnini prišlo do kar dveh padcev, eden je bil usoden za olimpijskega podprvaka Mohammeda Ahmeda. V drugi je na stezo nepričakovano kar med tekom zašel snemalec.

V ciljni ravnini prve kvalifikacijske skupine teka na 5000 metrov je prišlo do spektakularnega skupinskega padca, po katerem so se na tleh znašli kar štirje tekači. Dominic Lobalu, ki teče pod nevtralno zastavo, Britanec George Mills, Nizozemec Mike Foppen in Španec Thierry Ndikumwenayo, ki v cilj niso prišli med prvimi osmimi, kar je prineslo uvrstitev v finale. Kljub temu so odgovorni prve tri naknadno uvrstili v finale, v katerem bo zdaj namesto 16 teklo 19 atletov, medtem ko Španec ni pritekel do cilja in teka ni končal.

Še pred tem, krog pred koncem, se je zgodil še precej večji šok. Padel je tretjeuvrščeni z zadnjega svetovnega prvenstva Kanadčan Mohammed Ahmed, ki je bil takrat na sedmem mestu, po padcu pa izgubil veliko časa in kvalifikacije končal šele na 16. mestu. Ahmed, ki je bil v Parizu že četrti v teku na 10.000 metrov, se je pritožil, saj naj bi ga porinil eden od sotekmovalcev, a naletel na gluha ušesa. Tekmovanja v Parizu je zanj konec.

Zaradi snemalca je bilo “zabavno” tudi v drugi skupini

Tudi v drugi skupini je prišlo do zanimivega dogodka. Med tekom se je namreč kar na prvi stezi pojavil nepazljivi televizijski snemalec, a k sreči ni bilo hujših posledic. Tekači so se mu uspešno izognili.

Med njimi tudi svetovni prvak, Norvežan Jakob Ingebrigtsen, ki je včeraj presenetljivo ostal brez medalje v teku na 1500 metrov, danes pa se spet pojavil na vijoličasti stezi Stade de France in brez težav opravil svoje delo.

Veliki finale bo na sporedu v soboto ob 19.50.