Srbi so dobili vzhajajočo evropsko zvezdo

Atletika 28. Okt 202411:49 0 komentarjev
Adriana Vilagoš. FOTO: Guliverimages.

Srbkinja Adriana Vilagoš in Nizozemec Niels Laros sta bila izbrana za vzhajajoči evropski atletski zvezdi.

Evropska atletika je v Skopju razglasila zmagovalca v kategoriji največjih upov evropske atletike v letošnjem letu, za katero se je potegoval tudi naš Tom Teršek, ki pa je iz konkurence izpadel pred finalnim izborom, v katerem so ostali najboljši trije v moški in ženski konkurenci.

Za najbolj obetavnega evropskega atleta je bil imenovan Nizozemec Niels Laros, ki je letos postavil svetovni mladinski rekord v teku na 1000 metrov in evropski mladinski rekord na 1500 metrov, ob tem pa zasedel šesto mesto na olimpijskih igrah v Parizu na 1500 metrov.

Vzhajajoča zvezdnica evropske atletike pa je postala Srbkinja Adriana Vilagoš, ki je letos navduševala v metu kopja. 20-letnica je osvojila srebrno medaljo na evropskem prvenstvu v Rimu in bila deveta na olimpijskih igrah v Parizu, letos pa poskrbela za nov srbski rekord (65,64 metra), kar je peti najboljši letošnji rezultat na svetu.

Zanimivo je, da je bila Vilagoš srebrna tudi že na evropskem prvenstvu leta 2022 v Münchnu, pohvali pa se lahko tudi že s kar dvema naslovoma svetovne mladinske prvakinje in naslovom evropske mladinske prvakinje.