Srbija v solzah, njena mlada zvezdnica zapušča Pariz

Atletika 2. Avg 202419:48 0 komentarjev
Angelina Topić v solzah zapušča Pariz. FOTO: Profimedia.

Čeprav se je v skoku v višino z junaško predstavo kljub hudo poškodovanemu gležnju uvrstila v finale, 19-letna srbska skakalka Angelina Topić v njem ne bo nastopila. Poškodba je prehuda.

Angelina Topić, ki je pred dnevi dopolnila komaj 19 let, v letošnji sezoni navdušuje. Na evropskem prvenstvu v Rimu je osvojila srebrno medaljo in s skokom prek 197 centimetrov zaostala le za novopečeno svetovno rekorderko, Ukrajinko Jaroslavo Mahučik, tik pred olimpijskimi igrami pa preskočila še centimeter več.

V Pariz je ta v Srbiji zelo priljubljena atletinja prišla z željo po medalji – bila bi že njena tretja na članskih velikih tekmovanjih, leta 2022 je bila s 17 leti bronasta na evropskem prvenstvu v Münchnu – in, kot kaže, bila za njo tudi pripravljena.

V finale se je uvrstila z zlomljenim gležnjem

Toda že v dopoldanskih kvalifikacijah se ji je zgodila velika nesreča. Na ogrevanju si je poškodovala gleženj. Kljub hudi poškodbi je po zdravniški pomoči skakala in se prebila med najboljših 12 tekmovalk.

Najprej je v tretjem poskusu preskočila 188, potem pa prav tako v tretjem skoku še 192 centimetrov, kar je bilo dovolj za uvrstitev v nedeljski finale. Toda v njem Topić, ki je bila po kvalifikacijah objokana in je očitno čutila razplet dogodkov, vseeno ne bomo videli.

“Na žalost je bilo to glede mojega nastopa na letošnjih olimpijskih igrah to. Rentgenska slika je pokazala, da je kljub vsemu prišlo do hude poškodbe, zloma v desnem gležnju, tako da je nemogoče, da bi nastopila v finalu. Res sem kljub vsemu verjela, da bom lahko prišla na tekmovališče. Dala sem vse od sebe, da mi uspe, ampak očitno mi ni bilo usojeno. Se vidimo kmalu. Ne bom daleč,” je na Instagramu žalostno novico z javnostjo delila Topić in ob zapis priložila poškodovane in oskrbljene noge.