Strela je spet udarila, nov mejnik čudežnega 17-letnika

Atletika 10. Apr 202516:13 0 komentarjev
Gout Gout v cilju teka v Perthu. FOTO: Profimedia.

Senzacionalni 17-letni avstralski sprinter Gout Gout je na mladinskem državnem prvenstvu 100 metrov prvič v karieri pretekel pod desetimi sekundami.

Gout Gout, ki so ga – tako zaradi izjemnih rezultatov kot zaradi načina teka – označili za novega Usaina Bolta, je spet opozoril nase.

Na mladinskem državnem prvenstvu do 20 let v Perthu je, resda ob premočnem vetru, sto metrov dvakrat odtekel v času 9,99 in se prvič v karieri spustil pod prelomno sprintersko mejo desetih sekund.

17-letnik je v kvalifikacijah ta rezultat odtekel ob premočnem vetru v hrbet 3,5 (dovoljena meja je 2,0), v finalu pa ob 2,6 metra na sekundo, tako da njegova rezultata uradno ne bosta obveljala, če bi, pa bi krepko popravil svetovni rekord v kategoriji mladincev do 18 let.

Rekorderja sta trenutno Američan Christian Miller in Tajec Puripol Boonson, ki sta – oba leta 2023 – tekla 10,06.

Bilo bi presenečenje, če Gout tega mejnika v naslednjih tednih ne bi popravil.

Svetovni rekorder na 100 metrov v kategoriji mladincev do 20 let je olimpijski prvak iz Pariza in najboljši atlet lanskega leta na svetu Letsile Tebogo iz Bocvane, ki je leta 2022 tekel 9,91. Svetovni rekorder v absolutni kategoriji je seveda Bolt, ki je leta 2009 tekel 9,58.

Poziranje z mladimi oboževalci. FOTO: Profimedia.

Mladi Avstralec, ki bo polnoletnost dopolnil komaj konec tega leta, velja za morda največjega talenta v zgodovini svetovnega sprinta.

Kako hiter je za svoja leta, priča tudi dejstvo, da je precej hitrejši, kot je bil v teh letih najboljši sprinter v zgodovini – svetovni rekorder na 100 in 200 metrov Bolt.

Gout Gout je pred tokratnim tekom 100 metrov v regularnih razmerah najhitreje pretekel v času 10,17, kar je še vedno njegov uradni rekord, ob premočnem vetru (+3,4) pa je konec lanskega leta v Brisbanu tekel 10,04.

Prejšnji mesec je prebil še en mejnik

Gout Gout je pomemben mejnik, rezultat pod 20 sekundami, prejšnji mesec prebil tudi v sprintu na 200 metrov, ko je v Brisbanu, prav tako ob premočnem vetru, (+3,6) pretekel v času 19,98.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!

Priporočeno vsebino