Strto srce španske hodašice (VIDEO)

Atletika 8. Jun 20249:04 0 komentarjev
Laura Garcia Caro
Laura Garcia Caro Foto: Guliverimage

Na evropskem prvenstvu v Rimu smo že v prvi disciplini dneva videli pravo dramo. Domačinki sta poskrbeli za dvojno italijansko zmago, pravo osebno tragedijo pa je na poti do brona doživela Španka Laura Garcia Caro.

Prvi dan 26. evropskega prvenstva v atletiki, ki bo do 12. junij potekalo v Rimu, so podelili pet kompletov medalj. Poleg meta diska, kjer je enajsto slovensko medaljo in tretjo zlato osvojil Kristjan Čeh, so se dveh zlatih medalj veselili italijanski gostitelji prvenstva.

Olimpijska prvakinja Antonella Palmisano je upravičila vlogo tudi v Rimu in zmagala v hoji na 20 km času 1:28:09 ure.

Za dvojni uspeh gostiteljice je poskrbela Valentina Trapletti (1:28:37), pravo dramo pa smo videli v boju za tretje mesto, ko je Španka Laura Garcia-Caro ovita v špansko zastavo že pozdravljala navijače, ko je praktično v zadnjih dveh metrih mimo nje švignila Ukrajinka Ljudmila Oljanovska (1:28:48) ter strla srce španski hodašici, ki v cilju skušeno ni mogla verjeti, kaj se ji je zgodilo.

Močna želja ji je dala dodatnih moči

“V zadnjem kilometru in zadnjih metrih sem bila utrujena, vendar sem si zelo želela osvojiti odličje za svojo državo,” je dejala Oljanovska. “Ukrajini je v vojni. Treniramo v zelo težkih razmerah.”

“Ne vem niti, ali me je moj petletni sin videl danes tekmovati, ker je v Ukrajini infrastruktura pokvarjena. Nimajo elektrike, ni interneta, zato ne vem, ali me je videl na televiziji,” je še dodala.

Italija je osvojila zlato tudi v teku na 5000 m, kjer je bila najboljša Nadia Battocletti (14:35,29). Battocletti je za dve sekundi in pol ugnala Norvežanko Karoline Bjerkeli Grovdal (14:38,62), tretja je bila Španka Marta García (14:44,04).