Svetovnega prvaka so našli mrtvega, očitno je bil umorjen

Atletika 3. Jul 202415:37 0 komentarjev
Jacques Freitag. FOTO: Guliverimages.

Iz Južnoafriške republike prihaja žalostna vest, da je umrl nekdanji svetovni prvak v skoku v višino Jacques Freitag. Vse kaže, da je bil umorjen.

Južnoafriški mediji poročajo, da so na pokopališču v Pretorii v grmovju našli mrtvega Jacquesa Freitaga. Na njegovem truplu je bilo več strelnih ran.

Pristojni organi primer za zdaj obravnavajo kot umor. Vse kaže, da je bil nekdanji svetovni atletski prvak umorjen.

43-letnega Freitaga so pogrešali od 17. junija, ko je z za zdaj neznanim moškim zapustil hišo svoje mame.

Vrhunec kariere je dočakal že kot zelo mlad

Freitag je zablestel pred dvema desetletjema, ko je na največji atletski oder prišel kot velik talent, ki je v skoku v višino zablestel že v mlajših kategorijah. Bil je namreč svetovni prvak do 18 in tudi 20 let.

Že kot zelo mlad je vrhunec kariere doživel tudi med člani, ko je leta 2003 premagal vso konkurenco in se na prvenstvu v Parizu malo po dopolnjenem 21. letu starosti okitil z naslovom svetovnega prvaka.

Pozneje se temu dosežku nikoli ni več približal, na velikih tekmovanjih se ni uvrstil niti v finale, z resno kariero pa zaključil že s 25 leti.

Najvišje v karieri je preskočil 238 centimetrov.