Tekmica Slovenke blesti, tekla je evropski rekord

Atletika 3. Maj 202514:57 0 komentarjev
Nadia Battocletti je v življenjski formi. FOTO: Profimedia.

Italijanka Nadia Battocletti je v Tokiu postavila evropski rekord v cestnem teku na pet kilometrov.

Nadia Battocletti, velika tekmica slovenske rekorderke Klare Lukan, ki je v uvodnih mesecih letošnjega leta navduševala na cestnih tekih, je poskrbela za nov podvig.

Italijanka je na cestnem reku v Tokiu, ki ga je organiziral Asics, za kar sedem sekund popravila evropski rekord v cestnem teku na pet kilometrov in s časom 14:32 zasedla drugo mesto.

V odlični konkurenci je zaostala le za afriško prvakinjo v teku na 10.000 metrov Caroline Nyago iz Kenije, ki je tekla 14:19.

Osvojila praktično vse, kar se je osvojiti dalo

Battocletti nadaljuje s serijo uspehov, potem ko je lani na evropskem prvenstvu v Rimu zmagala na 5000 in 10.000 metrov, osvojila srebrno medaljo na 10.000 metrov na olimpijskih igrah v Parizu, zmagala na evropskem prvenstvu v krosu in prejšnji mesec zlato medaljo osvojila tudi v teku na 10 kilometrov na evropskem prvenstvu v cestnih tekih v Belgiji, kjer je bila Lukan tretja.

Lukan je slovenski rekord 14:45 v cestnem teku na pet kilometrov odtekla februarja letos v Monaku, to pa je peti najboljši rezultat v zgodovini v Evropi.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!