Zapečatila sta popoln prvi slovenski dan v Rimu

Atletika 8. Jun 20249:00 0 komentarjev
Lia Apostolovski. FOTO: Peter Kastelic/AZS.

Da je bil prvi dan evropskega atletskega prvenstva v Rimu popoln, sta ob koncu tekmovalnega dne z uvrstitvijo v finale oziroma polfinale poskrbela Lia Apostolovski v skoku v višino in Anej Čurin Prapotnik v teku na 100 metrov.

Nika Glojnarič in Filip Jakob Demšar sta se uvrstila v polfinale sprinta na 100 oziroma 110 metrov z ovirami. Neja Filipič se je prebila v finale ženskega troskoka, za slovenski vrhunec prvega dne dogajanja v Rimu pa je seveda z naslovom evropskega v metu diska poskrbel Kristjan Čeh.

Da je bil, če odštejemo odpoved nastopa zaradi poškodbe Eve Pepelnak v troskoku, prvi dan evropskega prvenstva v Rimu popoln, pa sta poskrbela tudi preostala dva slovenska predstavnika, ki sta nastopala istočasno kot (za zdaj) glavni junak slovenske atletike v večnem italijanskem mestu.

Spet je dokazala, da je dekle za velike stvari

Lia Apostolovski je še enkrat dokazala, da je dekle za velike stvari. Potem ko se je uvrstila v finale zadnjih dveh svetovnih prvenstev, bila bronasta na marčevskem svetovnem dvoranskem prvenstvu in se v finale uvrstila na zadnjem evropskem prvenstvu v Münchnu, ji je to uspelo tudi v Rimu, kjer je za preboj v finale preskočila 189 centimetrov.

“Zelo sem vesela, da sem si še enkrat izborila finale na evropskem prvenstvu kot že pred dvema letoma v Nemčiji. Kvalifikacije so bile zelo zahtevne, dolga tekma je bila in nikoli ne veš, na katerih višinah bo treba skakati,” je po uspešnem nastopu povedala 23-letna slovenska atletinja, ki vse bolj opozarja nase.

“Vesela sem, da sem ostala osredotočena in sem se borila do konca. Glavna želja za finale je, da pokažem vse, kar znam, kar se tehnike tiče. Imam dobre občutke in bom odšla na naslednji nastop ponovno povsem osredotočena,” je še dejala odlična skakalka v višino, ki jo veliki finale čaka v nedeljo zvečer.

Anej Čurin Prapotnik. FOTO: Peter Kastelic/AZS.

Čeprav je napredoval, ni bil povsem zadovoljen

Še en nastop na Olimpijskem stadionu v Rimu si je v sprintu priskrbel tudi Anej Čurin Prapotnik, ki je v tretji, zadnji kvalifikacijski skupini sprinta na 100 metrov z rezultatom 10,34 zasedel četrto mesto, kar je bilo dovolj, da se je uvrstil med 14 najboljših in bo v soboto zvečer nastopil v polfinalu.

“Moj glavni cilj je bil sicer, da tečem osebni rekord, in to mi ni uspelo. Tek ni bil slab, v drugem delu pa sem malo preveč stopal na celotno stopalo in me je to kar ustavljalo. Upam, da bo jutri bolje. Cilj je bil tudi uvrstitev v polfinale. Na ogrevanju sem se fantastično počutil in tudi steza je hitra, zato sem pričakoval boljši čas. V naslednjem delu si želim malo več sproščenosti,” je po uspešnem nastopu povedal 21-letni sprinter, čigar osebni rekord je ki je lani tekel osebni rekord 10,27.