Tina Šutej hitro končala finale, pristala je na zadnjem mestu

Atletika 7. Avg 202419:30 4 komentarji
Tina Šutej. FOTO: Guliveirmages.

Tina Šutej je v finalu ženskega skoka s palico na olimpijskih igrah v Parizu zasedla zadnje, 19. mesto.

Tina Šutej je poskrbela za prvi atletski finale letošnjih olimpijskih igrah s slovensko udeležbo. V finalu skoka s palico, v katerem smo namesto običajnih 12 po nevsakdanjem razpletu kvalifikacij videli kar 19 tekmovalk, je zasedla zadnje mesto.

Slovenska rekorderka (483 centimetrov), ki je imela pred prihodom v Pariz veliko zdravstvenih težav, je tekmovanje končala na 440 centimetrih, ki jih je preskočila šele v tretjem poskusu. Na 460 centimetrih je bila trikrat neuspešna.

Na tej višini je finale končalo še pet tekmovalk, ki pa so bile uspešnejše na 440 centimetrih, zato so našo večkratno dobitnico medalj z največjih tekmovanj, ki je na lanskoletnem svetovnem prvenstvu v Budimpešti zasedla sijajno četrto mesto, prehitele.

Za Šutej je bil to že tretji finale olimpijskih iger v nizu. V Tokiu je bila peta, pred osmimi leti v Riu de Janeiru pa 11.