Gajser zmagal na prvi dirki, na drugi odstopil

Avtomoto ostalo 16. Avg 202017:09 > 17:17
Twitter

Tim Gajser je na VN Kengumsa v Latviji zmagal v prvi vožnji, v drugi pa mu je odpovedal motor in ostal je brez uvrstitve.

Aktualni svetovni prvak Tim Gajser je na tretji preizkušnji v Latvji v zadnjem tednu skupaj zbral 25 točk. Na prvi dirki se je po odličnem startu prebil do vodstva in zanesljivo zmagal. Drugo mesto je osvojil Arminas Jasikonis (Litva), tretje pa Jorge Prado (Španija).

V drugi vožnji je bil Gajser na 4. mestu, ko mu je odpovedal motor in moral je odstopiti. Dirko je dobil Nizozemec Jeffrey Herlings, sicer vodilni v skupnem seštevku. Gajser po 10 od 32 preizkušenj zaseda drugo mesto s 46 točkami zaostanka.

V razredu MX2 je do točk prišel Jan Pancar, v prvi vožnji je bil 17., v drugi pa 16.