Norris postaja rock zvezda formule ena

Avtomoto 7. Jul 202119:45 0 komentarjev
Fernando Alonso in Lando Norris sta po zadnji dirki izmenjala čeladi. Foto: Twitter @McLarenF1.

Po fantastični vožnji Landa Norrisa minuli konec tedna v Avstriji, je dirkača Mclarna pohvalil tudi dvakratni svetovni prvak Fernando Alonso. Za 21-letnega Britanca pravi, da postaja zvezda formule ena. A legendarni Španec ni edini, ki je poln hvale na račun enega največjih talentov, kar jih trenutno premore formula ena.

Rezultatska krivulja Landa Norrisa je vse od njegovega debija leta 2019 v strmem vzponu. Prvo sezono je med dirkači zasedel 11. mesto in osvojil 49 točk. Lani je kljub štirim dirkam na koledarju manj kot leto prej, z 97 točkami skoraj podvojil izkupiček in zasedel končno 9. mesto.

Letos ima po vsega devetih dirkah že 101 točko in v seštevku zaseda visoko četrto mesto! Trenutno je celo pred dirkačem Merecedsa Valtterijem Bottasom, medtem ko mu Sergio Perez z Red bullom beži le za tri točke.

Po zadnji dirki na avstrijskem Štajerskem si je Lando izmenjal čelado s Fernandom Alonsom. Z 39-letnim Špancem si je leta 2018 tudi delil garažo, ko je dvakratni svetovni prvak še vozil za McLaren, je bil takrat komaj 18-letni Norris rezervni dirkač moštva.

“Zvezda si. Rock zvezda. Vso srečo v prihodnosti, Lando,” je na svojo čelado, preden jo je predal Norrisu, zapisal Alonso, voznik Alpine-Renaulta. Sporočilo je na čelado napisal tudi Norris: “Hvala za vse, kar si me naučil, ko sem se pridružil McLarnu.”

Hvali ga tudi Hamilton

Britanski dirkač se je na vseh letošnjih dirkah uvrstil med dobitnike točk, le enkrat je bil slabši kot peti, to se je zgodilo na Veliki nagradi Španije v Barceloni, ko je zasedel osmo mesto. Kar trikrat se je povzpel na stopničke, vedno na tretje mesto, tudi v nedeljo na VN Avstrije, potem ko je v zaključku dirke prehitel tudi Lewisa Hamiltona.

Vse bolj pogost prizor – Norris na zmagovalnem odru. Foto: Guliverimage.

Precej bolj izkušenega Britanca in sedemkratnega svetovnega prvaka je tako navdušil, da mu je Lewis čestital že med samo dirko. “Izjemen dirkač si,” je po radijskih zvezi z moštvom dejal Hamilton. “Odlično. Da me tako spoštuje in to tudi pove, mi pomeni ogromno,” se je za Sky Sports F1 na komentar Hamiltona odzval Norris.

Da je pred Norrisom izjemna prihodnost, je prepričan tudi Ross Brawn, ki je imel skozi bogato kariero priložnost spremljati številne najboljše dirkače v zgodovini formule 1: “Za talenta je bil označen že pred prihodom v F1 in zdaj ves čas izpolnjuje pričakovanja. Konstantno se izboljšuje in zdi se, da je letos napravil velik korak naprej. Res smo lahko hvaležni za število talentov, ki jih imamo v formuli ena. Od Lewisa, do Maxa Verstappna, Landa, Georga Russlla, Carlosa Sainza in Charlesa Leclerca.”