Kjer se prepirata dva, George Russell dobiček ima (VIDEO)

Avtomoto 30. Jun 202412:08 > 16:28 0 komentarjev

George Russell je zmagovalec razburljive dirke za Veliko nagrado Avstrije. Drugo mesto je osvojil Oscar Pisatri, tretji pa je bil Carlos Sainz. Dirko je sicer zaznamovalo trčenje med Maxom Verstappnom in Landom Norrisom, ko sta se borila za zmago.

Max Verstappen je dirko za Veliko nagrado Avstrije začel na prvem mestu. Nizozemec je bil najhitrejši v sobotnih kvalifikacijah, pred tem pa je zmagal tudi na sprinterski dirki. Z drugega mesta je dirko začel Lando Norris, George Russell in Carlos Sainz sta začela iz druge vrste.

Nizozemec je znova startal bolje od Norrisa, do konca prvega kroga si je Verstappen privozil že sekundo prednosti. Charles Leclerc je bil največji poraženec uvodnega kroga. Monačana sta stisnila Piastri in Sergio Perez, zaradi česar je izgubil del sprednjega krilca. Ferrarijev dirkač je moral v bokse in je padel na 19. mesto.

Hamilton je prvi od vodilnih dirkačev zapeljal v bokse, vendar se je znašel pod preiskavo komisarjev, saj se je Mercedesov voznik približal beli črti za vstop v bokse. Dobil je pet sekund kazni. V 23. krogu sta Verstappen in Norris zapeljala v bokse in namestila trde gume. V 32. krogu je Nizozemec povečal prednost na 7,5 sekunde in vse je delovalo, da bo to popoln konec tedna za vodilnega dirkača v svetovnem prvenstvu formule 1.

V 40. krogu je Verstappen poročal o težavah s pnevmatikami, Norris pa se je začel približevati. V 51. krogu je prvi voznik Red Bulla zapeljal v bokse, Britanec pa mu je znova sledil. Verstappen je zaradi počasnega postanka v boksih izgubil dobre tri sekunde, na prvem krogu po postanku pa je skoraj zapeljal s steze. Vse je dišalo po bitki za zmago med Verstappnom in Norrisom.

V 59. krogu je McLarnov dirkač prvič poskusil z napadom, toda Verstappen se je sprva ubranil. Ključni trenutek dirke se je zgodil v 64. krogu, ko sta Norris in Verstappen trčila, oba sta morala zapeljati v bokse, 24-letni Britanec pa je predčasno končal dirko.

To je razveselilo Mercedes, Russell je prišel do zmage, drugi je bil Piastri, tretji pa Sainz.

Motorsport Standings provided by Sofascore

VN Avstrije, 71 krogov

Krog 71/71: Russell je zmagovalec dirke za VN Avstrije, drugi je bil Pisatri, tretji pa Sainz.

Krog 68/71: Verstappen je dobil še desetsekundno kazen.

Krog 66/71: Norris je že končal z dirko, na stezi pa je virtualni varnostni avto. Trenutni prvi trije na dirki so Russell, Piastri in Sainz.

Krog 64/71: Trčenje med Verstappnom in Norrisom. Drama v Spielbergu! Nizozemec in Britanec morata na postanek v bokse, George Russell pa je novi vodilni na dirki.

Krog 63/71: Znova je poskusil Norris, toda znova je Verstappen ostal spredaj.

Krog 59/71: Norris je z drznim manevrom prehitel Verstappna, toda Nizozemec je takoj vrnil udarec.

Krog 52/71: Presenetljivo dolg postanek pri Red Bullu, Norris je praktično iz nič prepolovil svoj zaostanek za Nizozemcem.

Krog 49/71: Verstappen se pritožuje nad stanjem njegovih pnevmatik. Nizozemec bo moral kmalu na postanek v bokse.

Krog 36/71: Ocon je v prvem zavoju prehitel Alonsa, takoj za njim pa Gasly v drugem zavoju prehiti Španca. Gasly je želel v naslednjem ovinku prehiteti še svojega moštvenega kolega, a je moral zapeljati s steze.

Krog 25/71: Komisarji sedaj preiskujejo Verstappna zaradi nevarnega izpusta v boksih. Petsekundno kazen je dobil tudi Hamilton.

Krog 23/71: Večina dirkačev se je odločila za prvega od dveh današnjih postankov.

Krog 21/71: Verstappen ima skoraj šest sekund prednosti pred Norrisom.

Krog 7/71: Oscar Piastri je v šestem ovinku z lepo potezo prehitel Sergia Pereza.

Krog 3/71: Lewis Hamilton in George Russell sta s prehitevanji poskrbela za nekaj dogajanja na stezi, za zdaj pa je Russell ostal pred moštvenim kolegom.

Krog 1/71: Max Verstappen je odlično začel s prvega startnega mesta in ohranja vodstvo. Že po prvem krogu pa je moral v bokse Charles Leclerc, ki se je dotaknil z Oscarjem Piastrijem.