Gajser zmagovalec dirke na Češkem

Avtomoto 21. Jul 202415:33 0 komentarjev
Tim Gajser

Slovenski motokrosist Tim Gajser je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva razreda MXGP v češkem Loketu. Po tretjem mestu v prvi vožnji je drugo dobil in v seštevku dirke za točko premagal svetovnega prvaka Španca Jorgeja Prada.

Tretji v seštevku dirke je bil Nizozemec Jeffrey Herlings, ki je sicer dobil prvo vožnjo, na začetku druge pa padel in se nato prebijal v ospredje, a višje od četrtega mesta ni mogel.

Prva vožnja ni postregla s posebej razburljivim dogajanjem, Gajser je bil sprva četrti, a je nato kmalu prišel do tretjega mesta, kjer je tudi ostal, saj sta bila Herlings in Prado pred njim dovolj zanesljiva.

V drugi vožnji je Gajser začel bolje in bil drugi za Pradom, Herlings pa je po padcu kmalu po startu zdrsnil povsem v ozadje. Gajser je v prvi tretjini vožnje preganjal Španca in ga nato v osmem krogu tudi ujel in prehitel.

Vodstvo je obdržal do cilja, Prado je bil drugi, kar je pomenilo, da mu je v seštevku obeh voženj zmanjkala ena točka za zmago. Ta je s 44 ostala Gajserju, slovenski zvezdnik je tako prvič slavil tudi na tem prizorišču. Prado je končal pri 43 točkah, Herlings pa pri 42.

Drugi slovenski predstavnik v razredu MXGP Jan Pancar, ki je bil v kvalifikacijah 15., je v prvi vožnji po dobrem startu nekaj mest izgubil, vožnjo pa je končal na 14. mestu. Podobno je bilo v drugi, ko je bil sprva deseti, na koncu pa 14. To je bila tudi njegova končna uvrstitev na dirki, na kateri je prav tako dobil 14 točk za SP.

Gajser je spet nekoliko povečal naskok v SP, zdaj ima 663 točk, Prado je drugi s 627, Herlings tretji s 608. Pancar je pridobil eno mesto in je zdaj 14., zbral je 174 točk.

Naslednja dirka bo na vrsti že naslednji teden v belgijskem Lommelu.