Bagnaia dobil kvalifikacije za VN Nizozemske

Avtomoto 29. Jun 202413:38 0 komentarjev
Francesco Bagnaia

Italijanski motociklist Francesco Bagnaia (Ducati) je dobil kvalifikacije v elitnem razredu motoGP pred veliko nagrado Nizozemske v Assnu. Španec Jorge Martín (Ducati-Pramac) je bil drugi, v prvi vrsti pa bo začel še njegov rojak Maverick Vinales (Aprilia), ki je bil tretji.

Danes se bo ob 15. uri začela sprinterska dirka, običajna pa v nedeljo ob 14. uri.

Dvakratni svetovni prvak Francesco Bagnaia si je prvo mesto privozil tako, da je znova popravil rekord kroga s časom minute in 30,540 sekunde. S tem je bil skoraj sekundo hitrejši kot v petek za prejšnji rekord. Tik za njim je bil trenutno vodilni v svetovnem prvenstvu Jorge Martin, ki je prav tako dosegel boljši čas kot Bagnaia v petek.

Bagnaia se s 153 točkami približuje vodilnemu Martinu v prvenstvu, Španec ima na čelu 171 točk.

Četrti v kvalifikacijah je bil Španec Alex Marquez z Gresini Ducatijem. Veteran Aleix Espargaro (Aprilia) se je na svoji zadnji dirki v Assnu kvalificiral na peto mesto, sledil mu je Italijan Fabio Di Giannantonio iz Ducatijeve druge ekipe Pertamina Enduro VR46.

Španec Marc Marquez, trenutno tretji v razvrstitvi SP s 136 točkami, bo startal na sedmem mestu, za njim sta bila Italijan Franco Morbidelli (Prima Pramac Ducati) in Južnoafričan Brad Binder na tovarniškem KTM.

Marquez je padel v zadnjem delu kvalifikacij, ko je poskušal prehiteti Espargara v enem od ostrih levih zavojev.