Svetovni prvak dobil domačo dirko

Avtomoto 2. Jun 202414:59 0 komentarjev
Francesco Bagnaia

Tovarniška ekipa Ducatija je na dirki svetovnega prvenstva v motociklizmu v elitnem razredu motoGP v Mugellu dosegla dvojno zmago. Slavil je svetovni prvak Italijan Francesco Bagnaia, drugi je bil njegov rojak Enea Bastianini, tretji pa vodilni v seštevku sezone Španec Jorge Martin (Pramac Ducati).

Bagnaia je tako v domačem Mugellu slavil dvojno zmago, saj je bil najboljši tudi v sobotnem sprintu. Ker je Martin tam ostal brez točk, je zdaj razlika v SP med njima le še 18 točk.

Bagnaia je vodil od starta do cilja, v boju za drugo in tretje mesto pa so bili Bastianini, Martin in Španec Marc Marquez (Ducati Gresini). Bastianini je bil še pet krogov pred koncem četrti, a je potem prehitel Marqueza in v zadnjem krogu še Martina.

Martin ima v seštevku SP zdaj 171 točk, Bagnaia pa 153. tretji je Marquez s 136.

V SP so zdaj štirje pred dirkači tedni premora, saj bo naslednja postaja na Nizozemskem na vrsti 30. junija.

Francesco Bagnaia. Foto: Profimedia