vetovni motociklistični prvak elitnega razreda motoGP za sezono 2024 Španec Jorge Martin bo nastopil na zadnji dirki te sezone konec tedna v domači Valencii, a bo moral zaradi kazni s prejšnjih preizkušenj na nedeljski dirki dvakrat na kazenski dolgi krog, je sporočilo vodstvo tekmovanja na spletni strani.
Tovarniški dirkač Aprilie, ki je imel letos ogromno težav s poškodbami in je nastopil le na šestih dirkah od 21, bo tekmovalno leto 2025 simbolično končal v slogu, ki ga je spremljal celotno sezono.
Kot so sporočili iz vodstva tekmovanja pred dirko v Valencii, se bo Martin konec tedna vrnil na motor po poškodbi ključnice na dirki na Japonskem. A prav to trčenje, v katerem je spravil na tla sotekmovalca v ekipi Marca Bezzecchija, je vodstvo vzelo pod drobnogled. Po današnjem zaslišanju dirkača so mu izrekli kazen dvojnega dolgega kroga na nedeljski dirki, v obrazložitvi pa zapisali, da jo je dobil zaradi “vožnje na neodgovoren način, s čimer je povzročil padec”.
Izpustil je že prve tri dirke
Martin se je prvič poškodoval še pred začetkom sezone in izpustil prve tri dirke, vrnil se je v Katarju in se spet poškodoval, takrat je bil odsoten sedem dirk. Po drugi vrnitvi je odpeljal štiri dirke, preden je sledil padec na Japonskem. V seštevku SP je šele na 21. mestu s 34 točkami.
Letošnji svetovni prvak razreda motoGP je njegov rojak Marc Marquez (Ducati). Zaradi poškodbe ga ne bo v Valencii, a si je že štiri dirke pred koncem zagotovil končno prvo mesto, zbral je 545 točk.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal



Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!