Nov Gajserjev korak proti naslovu svetovnega prvaka

Avtomoto 7. Sep 202417:25 0 komentarjev
Tim Gajser
Tim Gajser. Foto: Aleš Fevžer

Slovenski motokrosist Tim Gajser (Honda) je v kvalifikacijah za VN Turčije v Afyonkarahisarju zasedel prvo mesto. Posledično je še za točko povišal prednost na vrhu skupnega seštevka svetovnega prvenstva v razredu MXGP. Zdaj ima pred Špancem Jorgejem Pradom (GasGas) 19 točk naskoka. Tretjeuvrščeni Nizozemec Jeffrey Herlings (KTM) zaostaja 44 točk.

Tim Gajser je po najhitrejšem času na drugem treningu prvi izbiral startni položaj, a ga je v prvem ovinku prehitel Herlings. Slovenski as mu je ves čas tesno sledil in ga prehitel v šestem krogu. Privozil si je nekaj prednosti, nato pa je Nizozemca ugnal še Prado in se podal v lov na Gajserja.

Toda Španec tokrat ni imel odgovora na Gajserjevo vožnjo, ki je ciljno črto prečkal 5,4 sekunde pred njim. Herlings je na tretjem mestu zaostal osem sekund. V skupnem seštevku ima zdaj Gajser 870 točk, z 851 mu sledi Prado, Herlings pa jih je zbral 826.

Tim Gajser

Drugi slovenski predstavnik Jan Pancar (KTM) je tretjič v sezoni prišel do točk na kvalifikacijski dirki, osvojil je eno za deseto mesto. Na obeh treningih je bil sicer četrti, večji del kvalifikacij pa se je vozil na osmem mestu, na koncu pa malce popustil. Pancar je še naprej 14. v skupnem seštevku z 219 osvojenimi točkami.

Glavni del dogajanja v Afyonkarahisarju bo v nedeljo. Prva vožnja v razredu MXGP bo ob 13.15, druga pa ob 16.10.

Do konca sezone bosta nato le še dirki na Kitajskem (16. 9.) in v Španiji (29. 9.).