Po nesreči in rdeči zastavi blestela McLaren in Mercedes (VIDEO)

Avtomoto 23. Avg 202417:13 0 komentarjev

Po dolgih štirih tednih so znova zahrumeli dirkalniki formule ena. Najprestižnejši razred motošporta je ta konec tedna v nizozemskem Zandvoortu, kjer so na uvodnih dveh treningih največ pokazali pri McLarnu in Mercedesu.

Uvodni trening je s časom 1:12,322 dobil Lando Norris (McLaren), ki se mu je približal le Max Verstappen (Red Bull). Svetovni prvak in vodilni v seštevku je zaostal 0,201 sekunde. Vsi ostali so bili več kot 0,6 sekunde za mladim Britancem. Tretji je bil sicer Lewis Hamilton (Mercedes), sledil je Carlos Sainz (Ferrari).

Popoldne je šlo v Zandvoortu seveda še precej hitreje. Najhitrejši je bil George Russell (Mercedes), ki se krog odpeljal v 1:10,702. Le 61 tisočink je zaostal Oscar Piastri (McLaren), tretji je bil s +0,111 Hamilton in nato še drugi McLaren z Norrisom. Verstappen je popoldne zaostal 0,284 sekunde, kar je bilo dovolj za peto mesto.

Drugi trening je zaznamoval trk Nica Hülkenberga, ki je že v uvodnem delu zletel s steze in priletel v zaščitni ogradi. K sreči brez posledic, z izjemno polomljenega dirkalnika in rdeče zastave.

V soboto se bo akcija s tretjim treningom nadaljevala ob 11.30. Kvalifikacije sledijo ob 15. uri. Ob isti uri bo v nedeljo tudi 15. dirka sezone. Vso akcijo spremljajte na Sportklubu.