NFL: Pittsburgh do zmage v izdihljajih, Detroit vpisal prvo

Ameriški nogomet 6. Dec 20217:34 > 7:47 0 komentarjev

Moštvu lige NFL Pittsburgh Steelers je končno stekla igra po tleh, prek katere so prišli do zmage proti divizijskim rivalom Baltimore Ravensom. Do prve zmage v sezoni so se dokopali Detroit Lions, katerih junak je bil Jared Goff. V Cincinnatiju smo videli obračun ekip z dvema mladima podajalcema, uspešnejši je bil Justin Herbert.

Pittsburgh Steelers so tokrat šesto zmago v sezoni rešili prek igre po tleh. Element igre, ki jim v tej sezoni ni šel najbolje od rok, se je na zadnji posesti izkazal za dobitnega. Najee Harris je dobil dva nova prva poskusa s tekom za 13 in osem jardov, medtem ko je dva teka dodal še Benny Snell. Na oko sicer ni bilo videti najlepše, a sta running backa pripomogla k temu, da Steelers ostajajo v boju za končnico.

Če se bodo Steelers dejansko želeli uvrstiti med osem najboljših, bo tek moral postati integralen del njihove igre. Harris je namreč dosegel skromnih 71 jardov, kar je peti dosežek njegove krste sezone v ligi NFL. Ben Roethlisberger, za katerega se je med tednom razvedelo, da je nekaterim soigralcem in svojim bližnjim prijateljem že razkril, da naj bi bila to zadnja sezona v Pittsburghu, je tokrat zbral 236 jardov po zraku in dva touchdowna.

Na drugi strani so Ravens prikazali dva popolnoma različna polčasa. V prvem so dominirali Ravens, ki so žogo držali več kot 23 minut in kljub le sedmim doseženim točkam tekmo držali pod nadzorom. Steelers so v prvem polčasu dosegli le štiri nove poskuse, medtem pa izmed štirih tretjih poskusov niso uspešno zaključili niti enega. Da bi ohranili upe na končnico, so Steelers v drugem delu le zaigrali nekoliko bolje, razliko pa je tokrat na igrišču naredil prav Roethlisberger.

Detroit zmagal prvič v sezoni

Kdor čaka, dočaka. Detroit Lions so po 13 tednih le prišli do prve zmage v sezoni. Junak tekme je bil podajalec Levov Jared Goff, ki je orkestriral odločilen, 75 jardov dolg drive, ki se je končal z zmagovitim touchdownom vsega minuto in 50 sekund pred koncem ter brez možnosti za ustavitev ure. Obramba Vikingov je bila tokrat luknjasta kot švicarski sir in je prepogostokrat pozabljala na. sredino igrišča. S tem so Vikings omogočili precej soliden dan za Goffa, ki je zbral 296 jardov in tri touchdowne. Podobna napaka je Vikings stala tudi na omenjenem zadnjem drivu, ko so pozabili na Amon-Raja St. Browna, ki je dosegel zmagoviti touchdown.

Za Lions je bil to vsekakor dan, ki se ga bodo radi spominjali, medtem ko ga bodo Vikingi skušali čim prej pozabiti. Možnosti Minnesote za uvrstitev v končnico so bržčas le matematične, saj ob izkupičku 5-7 in hudi konkurenci v NFC v izjemno težki situaciji.

Cincinnatiju preobrat ni uspel

Do pomembne zmage so pršili Los Angeles Chargers. Na gostovanju v Cincinnatiju so namreč povedli že z visokih 24:0, a so nato Bengals odgovorili z 22 zaporednimi točkami. Tekma se je prelomila ob napaki Joeja Mixona, ki je izgubil žogo, le-to pa je v nasprotno končno cono vrnil Tevaughn Campbell in poskrbel, da so se Chargers odlepili na plus 9.

Pri Bengals se v zadnjih tednih močno pogreša povezava med Joejem Burrowom in Jamarrjem Chasom, ki je bila v prvi polovici sezone izjemno močna, a je ogenj v zadnjem mesecu popolnoma ugasnil. Dvojica za dolgo, globinsko podajo ni poskrbela že vse od osmega tedna. Tokrat so na Bengals močno pritisnili še na obrambni liniji Chargers, ki so odigrali odlično kljub poškodbi Joeya Bose. Burrow se je poleg pritiska nasprotnika že v prvi četrtini poškodoval in si zvil mezinec na desni roki, a je srečanje vseeno odigral do konca. Kaj bo pokazala rentgenska slika, bo znano v ponedeljek.

Do zmage so prišli še Philadelphia Eagles, ki so tokrat razorožili New York Jets. Za Eagles je blestel Gardner Minshew, ki je na mestu prvega podajalca zaradi poškodbe zamenjal Jalena Hurtsa. Uspeha so se prav tako razveselili pri Washington Football Team, na zmagovalne tirnice pa so se vrnili Seattle Seahawks. Ti so z dobro predstavo Russella Wilsona premagali San Francisco 49ers in Los Angeles Rams. Do pete zaporedne zmage so prišli še Miami Dolphins, ki ostajajo v igri za končnico, medtem ko v izločilnih bojih zagotovo ne bo Houston Texans. Slednji so tokrat klonili proti Indianapolisu.