Saints neustavljivi, presenečenji v Nashvillu in Ohiu

NFL 12. Nov 20189:59 > 10:14
Tim Bradbury/Getty Images

Deseti teden lige NFL je postregel z dvema presenečenjema. Cleveland Browns so premagali Atlanta Falcons, New England pa so na gostovanju pri Tennessee Titans doživeli hud poraz. New Orleans Saints še naprej ostajajo najprepričljivejša ekipa v ligi, Los Angeles Rams so tokrat izvlekli domačo zmago.

New Orleans Saints so prejšnji teden poskrbeli, da v ligi ni več neporažene ekipe, tokrat pa so se znesli nad Cincinnati Bengals. Drew Brees je že v prvem polčasu podal za tri touchdowne, dva pa je po tleh dodal še Alvin Kamara. Saintsov ni ustavil niti hud udarec minuli teden, ko se je šele na svojem drugem treningu z ekipo poškodoval Dez Bryant — slednji je zaradi strgane ahilove tetive že zaključil s sezono —, Saints pa so z najboljšim izkupičkom 8-1 na vrhu konference NFC.

Nekoliko so v konferenci zdrsnili New England Patriots, ki so tokrat utrpeli boleč poraz na gostovanju v Nashvillu. Tennessee Titans so odigrali odlično in poveljevali v vseh elementih igre. Predvsem so dobro igrali v napadu, kjer Patriots niso našli rešitve za razigranega Marcusa Mariotto, v obrambi pa so Titans našli rešitve za neuigranega Toma Bradyja in njegove soigralce.

Patriots bodo poraz skušali pozabiti ob prostem tednu, hkrati pa bodo morali upati na spodrsljaj Pittsburgh Steelers (zmaga v četrtek proti Carolini) in Kansas City Chiefs — Patrick Mahomes in druščina so tokrat brez večjih težav odpravili Arizona Cardinals.

Do presenečenja je prišlo tudi v Clevelandu, kjer so Browns odpravili Atlanta Falcons z 28:16. Novinec Baker Mayfield je podal za tri touchdowne, tekač Nick Chubb pa je ob zmagi pripomogel s 176 jardi po tleh in touchdownom. Browns so tako prekinili niz štirih zaporednih porazov, začasni trener Gregg Williams pa je prišel do prve zmage na klopi Brownsov.

Mayfield je ob treh podajah za touchdown zbral 216 jardov, uspešno pa je zaključil 17 podaj iz 20 poskusov. Na drugi strani so se Falcons znašli v precej težkem položaju, saj si z izkupičkom 4-5 težko obetajo končnico v napeti konferenci NFC.

Vse bolje igrajo Seattle Seahawks, ki so tokrat predstavili resno grožnjo Los Angeles Ramsom. Slednji so si novo zmago zagotovili šele v zadnji četrtini. Tekmo je pravzaprav odločil touchdown po tleh, ki ga je dobrih pet minut pred koncem dosegel Brandin Cooks.

Po dveh zaporednih porazih so slavili tudi Green Bay Packers, ki so tokrat doma prepričljivo ugnali Miami Dolphins. Naveza Aaron Rodgers—Davante Adams je poskrbela za dva touchdowna, dva pa je po tleh dosegel tudi Aaron Jones.

V nedeljski večerni tekmi sta se sicer spopadla Philadelphia Eagles in Dallas Cowboys. Zmage so se veselili gostje iz Dallasa. Cowboys so po nekaj tednih znova aktivirali Zeka Elliotta, ki je zbral 151 jardov in v zadnji četrtini dosegel tudi touchdown, s katerim so Cowboys prišli v vodstvo. Eagles so se v izdihljajih tekme skorajda vrnili, a je zmago dobro minuto pred koncem potrdil novinec LB Leighton Vander Esch s tacklom.

Eagles so sicer želili igrati še v četrtem poskusu, a Zach Ertz ni osvojil potrebnih jardov za nov prvi poskus, s čimer so aktualni prvaki utrpeli že peti poraz v letošnji sezoni.