Ravens izkoristili darilo Houstona in skočili na vrh

NFL 2. Dec 201913:49 > 13:59
Twitter

V derbiju tedna med Baltimore Ravens in San Francisco 49ers so se zmage v izdihljajih tekme veselili Ravens.

Baltimoru je šel močno na roko tudi spodrsljaj New Englanda, ki se je opekel na gostovanju v Houstonu. Kansas City Chiefs so se znesli nad nemočnimi Oakland Raiders, medtem ko so Pittsburgh Steelers v finišu ugnali Cleveland Browns in se povzeli na mesto, ki vodi v končnico.

Derbi tedna ali Super Bowl pred Super Bowlom se je odvil na M&T Stadiumu. V prvem polčasu sta obe ekipi dosegli po dva touchdowna, v vodstvu pa so bili Ravens s 17:14. V drugem delu so 49ers sredi tretje četrtine izenačili, nato pa v zadnjem delu bili v priložnosti za dosego novih točk. Vendar podaja Jimmyja Garoppola v četrtem poskusu za en jard ni našla naslovnika, saj jo je obrambna linija Ravensov izbila, domači pa so s tem prišli do nove posesti.

Uro so dodobra pokurili, Justin Tucker pa je tri sekunde pred koncem ustrelil na gol in uspešno zadel 49 jardov dolg strel. Ponovno je blestel napad Ravensov – Lamar Jackson je podal za 105 jardov in en touchdown, po tleh pa je v 16 poskusih teka zbral 101 jard in en touchdown. Na drugi strani je bil prvo ime tekač Raheem Mostert, ki je zbral 146 jardov in en touchdown. Obe ekipi, ki sta v boju za vrh vsake konference, čaka naslednji teden nova težka tekma: 49ers gostijo New Orleans Saints, Ravens pa bodo gostovali v Buffalu.

New England Patriots so gostovali na prizorišču velike vrnitve na Super Bowlu LI. Tudi tokrat od preobrata niso bili tako daleč kot je izgledalo tri četrtine. Texans so namreč v napadu igrali odlično — Deshaun Watson je podal za 234 jardov in tri touchdowne, enega pa je dosegel kar sam po podaji Deandreja Hopkinsa.

Oboleli Patriots, ki so se v Houston zaradi gripe, ki je razsajala znotraj ekipe, odpravili z dvema letaloma, v obrambi niso našli odgovora na tvegano igra Houstona. Sredi zadnje četrtine se je to poznalo tudi na semaforju: Texans so vodili z 28:9, Patriots pa so nato odgovorili z dvema touchdownoma.

Najprej je Tom Brady v končni coni našel Jamesa Whita, nato pa v zadnji minuti še Juliana Edelmana. Patriots so nato poskusili še s t.i. on-side kickom, a je Brandonu Boldnu žoga ušla v avt, s čimer je bilo upanja za vnovičen preobrat konec. Patriots so doživeli svoj drugi poraz, s čimer so se zaradi slabše medsebojne razlike z Ravens spustili na drugo mesto konference AFC.

Kansas City Chiefs so se tokrat znesli nad nemočnimi Oakland Raiders. Patrick Mahomes je znova dokazal, kako nevaren je lahko napad Chiefsov, ki je tokrat poskrbel za tri touchdowne: za enega je Mahomes podal, za drugega v končno cono stekel sam, za tretjega je poskrbel izkušeni tekač LeSean McCoy, enega pa je dodal še Darwin Thompson.

Vzdržala je tudi do sedaj velikokrat kritizirana obramba, ki je Dereka Carra prestregla dvakrat — Tyrann Mathieu in Juan Thornhill, ki je ob tem dosegel še touchdown. Celotno tekmo so namreč Chiefs prepričljivo vodili in Raidersom šele v zadnji minuti dovolili touchdown.

Pri tem pa so blokirali še strel na gol za dodatno točko in ga vrnili v končno cono. Za Oakland je bil to sedmi zaporedni poraz v Kansasu, pri čemer Derek Carr v svoji karieri na Arrowhead Stadiumu sploh še ni zmagal. Raiders so po solidni prvi polovici novembra tokrat utrpeli dva huda poraza. Prejšnji teden proti New York Jetsom, tokrat pa proti Chiefsom, kar je njihove možnosti za uvrstitev v končnico močno ogrozilo.

V nekoliko boljšem položaju pa so Pittsburgh Steelers. Pred tedni popolnoma izločeni so tokrat po preobratu z Devin Hodges na poziciji podajalca premagali Cleveland Browns in se dokopali do sedme letošnje zmage, s čimer sedaj držijo šesto mesto v konferenci.

Steelers so se znašli že v zaostanku z 0:10, na koncu pa so se rešili ob dejstvu, da tudi tokrat ni bilo v postavi Jamesa Connerja niti Jujuja Smith-Schusterja. Ob poškodovanem Benu Roethlisbergerju in pretresih, ki so pestile Steelers, je Mike Tomlin eden izmed glavnih kandidatov za trenerja leta, medtem ko sedmi poraz Clevelanda v sezoni bržkone odnesel upe na končnico.