Doktorski polčas Bradya, Tampa v končnici

Ameriški nogomet 27. Dec 202010:00 0 komentarjev
James Gilbert/Getty Images

Tampa Bay Buccaneers so si z zmago nad Detroit Lions s 47:7 prvič po 13 letih zagotovili nastop v končnici.

Bucaneers so potrebovali zgolj en polčas, da so rešili vse dileme glede zmagovalca. Tom Brady je v tem istem polčasu pokazal, da še vedno zna in pokazal vso svojo veličino. Pretekel je 348 jardov, imel štiri podaje za touchdown in s tem prišel do skupno 34.

Buccaneers so v Detroitu v prve pol ure vodili z ogromnih 34:0 in bilo je jasno, da že imamo končnega zmagovalca. Precej na roko jim je šla tudi poškodba Matta Stafforda v zelo zgodnji fazi tekme. Toda vprašanje je, če bi levi z njim lahko postorili kaj več.

Po prvem polčasu se Brady ni več vrnil na igrišče. Namesto tega je njegovo delo prevzel Blaine Gabbert, ki je v prvih dveh napadih v drugem delu podal za touchdown, nato pa bolj razmišljal o zapravljanju časa in izogibanju neprijetnim situacijam in morebitnim poškodbam.

Tampa Bay ima razmerje zmag in porazov 10-5. S tem so si že zagotovili udeležbo v wild card krogu, kjer bodo v vlogi gosta. Detroit ima razmerja 5-10 in je na zadnjem mestu NFC sever.