NFL: Los Angeles prek Baltimora

Ameriški nogomet 3. Jan 20227:11 > 7:18 0 komentarjev

Sedemnajsta nedelja lige NFL je prinesla odgovore na nekatera vprašanja, kdo bo letos krojil končnico. Z zmago nad Kansasom so si jo priigrali Cincinnati Bengals, ki so hkrati postali prvaki divizije. Dallas Cowboys so klonili proti Arizoni, izjemen povratek Tampe proti New York Jetsom pa je zasenčil nov izbruh Antonia Browna.

Arizona Cardinals so po treh zaporednih porazih obupno potrebovali zmago. Po dveh bledih predstavah v zadnjih dveh tednih je tokrat Kyler Murray prikazal odlično igro, predvsem pa se je izkazal z dolgimi in globokimi podajami, ki jim sicer solidna obramba Cowboys ni bila kos. Murray je nekaj situacij rešil tudi po tleh, blestela pa je njegova naveza z Antoinom Wesleyem, ki je zamenjal poškodovanega DeAndreja Hopkinsa in dosegel dva touchdowna. Cardinals so nadzirali potek ure z dolgimi posestmi in nekaj drznimi potezami (igranje v četrto) dosegli prepotrebno zmago.

Na drugi strani napad Dallasa ostaja enigma. Cowboys igra ni stekla vse od začetka, kar potrjuje tudi statistično slaba igra po tleh. Ezekiel Elliott je zbral skromnih 16 jardov, Cowboys pa so jih imeli v 60 minutah zgolj 45. Dak Prescott je tako nadaljeval s toplo-hladnimi predstavami. Odlično je našel Michaela Gallupa za touchdown, a lovilec si je ob tem strgal kolenske vezi in že zaključil s sezono. Ob tem je imel Prescott nekaj napak, predvsem pa mu je težavo delala natančnost podaj. Napad Dallasa je na trenutke deloval popolnoma razglašeno in ni uspel izkoristiti mlade obrambe Arizone, dokler ni bilo že prepozno.

Z zmago so Cardinals ohranili korak z Los Angeles Rams pred zadnjim tednom sezone. Poraz bi pomenil, da je divizijski naslov že oddan, a so Cardinals odigrali odlično in se bodo naslednji teden za naslov prvaka borili z že odpisanimi Seattle Seahawks. Cowboys so s porazom v nekoliko težji situaciji, saj so padli na četrto mesto, kar pomeni manj domačih tekem v končnici.

Los Angeles Rams so si zmago priborili tik pred koncem in na ta način nadomestili tri napake Matta Stafforda proti obrambi Baltimore Ravens, ki so imeli celo sezono težave z izsiljevanjem žog od nasprotnika. Stafford in Rams v prvem polčasu niso bili prepoznavni – še posebej ni bil v dnevni formi podajalec, ki je vrgel dve prestreženi podaji, eno pa je Chuck Clarko vrnil v nasprotno končno cono. Od “pick sixa” dalje je Baltimore praktično nadzoroval tekmo vse do zadnje minute, ko se je Stafford očitno ogrel. V drugem polčasu je namreč zaključil 14 podaj za 162 jardov, končni preobrat pa so Rams potrdili z dvema zaporednima podajama na Odella Beckhama Jr. Zmago so zapečatili s touchdownom na OBJ-ja, hkrati pa so najverjetneje pokopali tudi upe Baltimore Ravens, ki so izgubili zadnjih pet tekem (8-8).

Tekmo tedna smo videli v Cincinnatiju, kjer so si domači Bengals z zmago nad Kansas Cityjem priigrali naslov prvakov divizije AFC sever. In po videnem na tokratni tekmi se lahko navijači NFL privadijo na Joeja Burrowa in Ja’Marrja Chasa. Eksplozivni tandem se je tokrat izkazal z navezo na 11 podajah za 266 jardov in tri touchdowne. Dve od treh sta prišle po eksplozivni akciji, Chase pa je praktično sam Bengalse vrnil v igro po zaostanku za 14. A dvojec ni skrbel le za touchdowne, pač pa tudi za osvajanje novih prvih poskusov.

Predvsem je izstopal tretji poskus za 27 jardov, ko je Burrow vrgel žogo na Chasa, ta pa je s podajo za 30 jardov osvojil novi prvi poskus, ki je omogočil Bengalsom, da so pokurili uro in do konca ustrelili še na gol za zmago in krono divizije. Bengals so s tem prekinili niz osmih zaporednih zmag Kansasa, za katere je bil tokrat slaba točka predvsem secondary. Rashad Fenton je napravil nekaj neumnih prekrškov, Charvarius Ward pa je imel težave s pokrivanjem Chasa. Skupno so Chiefs tokrat dovolili neverjetnih 475 jardov za Bengalse in zapravili vodstvo z 28:14. To je prav pred končnico dobra lekcija za Kansas, ki bo moral tokratni poraz hitro pozabiti.

Buccaneers so sicer odigrali katastrofalno in niso našli ritma v napadu. A v zadnji četrtini so se približali le na štiri točke zaostanka in imeli tik pred prekinitvijo, ki naznanjuje zadnji dve minuti srečanja. Tom Brady je najprej našel Tylerja Johnsona za 27 jardov, nato pa še dvakrat Cyril Graysona – najprej za 10 jardov, nato pa še za touchdown za 33 jardov in preobrat. Končni rezultat je z uspešno pretvorjeno konverzijo za dve točki postavil LeVeon Bell.

Z zmago nad Minnesota Vikings so si Green Bay Packers priborili prvo mesto v konferenci NFC in prednost domačega terena. V AFC je še vse neznanka, a trenutno so v najugodnejšem izhodišču Tennessee Titans.

Nekoliko so si situacijo zakomplicirali Indianapolis Colts, ki so tokrat klonili proti Las Vegas Raidersom in naslednji teden obvezno potrebujejo zmago. Končnico so si zagotovili tudi New England Patriots in Buffalo Bills. Tekma, ki bo pritegnila največ zanimanja, je zagotovo tista med Los Angeles Chargers in Raiders – zmagovalec namreč potuje v končnico, kjer pa ne bo Clevelanda, Miamija in Denverja.