Boston po dveh podaljških do vodstva v seriji

Veliko veselje hokejistov Bostona po zadetku Smitha v 86. minuti. Foto: Guliverimage

Na tekmah končnice NHL so se zmag ponoči veselili v Bostonu, Carolini, Coloradu in Winnipegu. Tekma med Bostonom in Washingtonom je bila odločena šele v drugem podaljšku, ko je v 86. minuti zadel Craig Smith.

Tudi tretja tekma med Bruins in Capitals je bila izenačena do samega zaključka. Boston je po uvodnem porazu doma zdaj dobil dve tekmi zapored, po zmagi v gosteh s 4:3 so se zdaj po dveh podaljških veselili še prve zmage doma v tej seriji. Capitals so po dveh tretjinah sicer vodili z 2:1, a je Boston izenačil, v 86. minuti pa je odločilni zadetek dosegel Craig Smith.

Druge zmage in vodstva v seriji so se veselili pri Carolini in Coloradu. Hurricanes so s 3:0 ugnali Avalanche in so na pol poti do uspeha, enako pa je s 6:3 uspelo Avalanchu proti St. Louisu. Vodstva z 1:0 v seriji pa se veseli Winnipeg, ki je na uvodni tekmi v gosteh premagal Edmonton kar s 4:1. Jetsi so v Kanadi zrežirali preobrat, potem ko so po zaostanku z 0:1 v polno zadeli Poolman, Toninato, Connor in Wheeler.