Brez Janje Garnbret, brez finalnega nastopa

Drugi športi 11. Jun 202215:26 > 15:36 0 komentarjev
Vita Lukan Foto: Aleš Fevžer

Slovenski plezalci so že končali nastope na tekmi svetovnega pokala v balvanih v italijanskem Bressanoneju. Solidno formo je potrdila Radovljičanka Vita Lukan, ki je v kvalifikacijah in polfinalu z dvema doseženima vrhoma zasedla 11. mesto. Julija Kruder je bila v polfinalu 17., Katja Debervec je v kvalifikacijah dosegla 23. mesto.

Med ženskami, kjer še vedno manjka lani najboljša olimpijska prvakinja Janja Garnbret, je bila prepričljivo najboljša Američanka Natalia Grossman, ki je zmagala v kvalifikacijah in polfinalu.

V moški konkurenci so Slovenci tekmovanje končali že v petkovih kvalifikacijah. Za eno mesto je nedeljski polfinale zgrešil Anže Peharc na 21. mestu. Matic Kotar je bil 31., Jernej Kruder 33., Zan Sudar Lovenjak 39. in Gregor Vezonik 45.