Darko Jorgić med 16 najboljših na evropskem prvenstvu

Drugi športi 18. Okt 202415:50 0 komentarjev
Darko Jorgić

Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić se je na evropskem prvenstvu v Linzu uvrstil med 16 najboljših. V drugem krogu je branilec srebrne kolajne s prvenstva leta 2022 v Münchnu s 4:1 (7, 4, 9, -8, 10) premagal Norvežana Borgarja Hauga, s čimer je izpolnil osnovni cilj.

“Uvrstitev med 16 je bil osnovni cilj, v nadaljevanju je zdaj vse mogoče,” je že pred prvenstvom dejal Jorgić, ki se bo v osmini finala meril s Švedom Antonom Kallbergom, proti kateremu je pred prvenstvom izgubil medsebojni dvoboj v nemški ligi. Kallberg je za uvrstitev v osmino finala s 4:1 premagal rojaka Kristiana Karlssona.

Čeprav še ni našel svoje prave igre, je imel Hrastničan manj težav kot v prvem krogu proti Madžaru Balaszu Leiju (4:3). Prva niza je dobil gladko, v tretjem pa so se začele težave. V tretjem je s tremi zaporednimi točkami ob koncu sicer spreobrnil zaostanek 8:9, v četrtem pa mu nekaj podobnega ni uspelo. Norvežan, 98. igralec sveta, je dobil zalet, bil enakovreden tudi v petem, ki pa ga je z 12:10 vendarle dobil slovenski igralec.

Jorgić pa je bil skupaj s Hrvatom Tomislavom Pucarjem neuspešen v igri dvojic, s 3:2 sta ju premagala Avstrijec Maciej Kolodziejczyk in Moldavec Vladislav Ursu. Slednja bosta v četrtfinalu tekmeca slovenske dvojice Deni Kožul/Peter Hribar, ki sta s 3:2 premagala francosko dvojico Florian Bourrassaud in Esteban Dorr.

Hribar in Kožul sta premagala visoko oviro. Bourrassaud in Dorr sta na svetovni lestvici na 12. mestu med dvojicami, od evropskih parov sta pred njima le njuna rojaka, brata Alex in Felix Lebrun ter Šveda Karlsson in Kallberg.

“Ne vem, ali sem po včerajšnjem porazu v posamični konkurenci spal eno uro, bolel me je vrat, hrbet … S Petrom sva si rekla, da se bova borila do zadnje točke. Že v prvem nizu sva občutila, da sta tudi onadva v stresu, vendarle sta bila v vlogi favorita. Nato sva drugega gladko izgubila, v tretjem pa je bilo še 5:5, ampak sva ohranila zbranost in v petem nizu sva zadnjo točko resnično odigrala popolno,” je po dvoboju za krovno slovensko zvezo povedal Kožul.

Kako vam je všeč N1? Kaj bi izboljšali?

Dragi bralci in bralke, pomagajte nam izboljšati N1. Kaj pogrešate, kaj vam je všeč, česa ne marate? Pripravili smo kratko anketo o zadovoljstvu bralcev, reševanje traja približno pet minut, anketa pa je anonimna. Povezava do ankete: https://n1slovenija.1ka.si/raziskava-branosti