Ljubljana – Izrael in celoten nogometni svet so zgroženi po enem najbrutalnejših startov v zgodovini nogometne igre. Pod njega se je podpisal Španec Ruben Rajos, sicer nekdanji član Barcelonine B ekipa.

Neljubi dogodek se je zgodil v 84. minuti tekme izraelskega prvenstva med ekipam Bnei Yahuda in Maccabi Haifa. Ruben Rajos je na Rafija Dahana brutalno startal ob zaostanku Maccabija z 1:2. Sodnik je Špancu nemudoma pokazal neposredni rdeči karton, kakšno kazen bo dobil, pa bo znano šele v prihodnjih dneh.

Rayos je hotel končati mojo kariero. Nikoli mu ne bom tega oprostil. Nikoli. To, kar je naredil, je zločin in ne spada v nogomet,” je bil po tekmi ogorčen Dahan, ki je bil zaradi grobega prekrška celo prisiljen odpovedati svojo poroko, ki jo je načrtoval čez tri tedne.

Tistim s slabšim želodcom odsvetujemo ogled posnetka. Naj le še zapiešmo, da je Maccabi v šesti minuti podaljška prišel do izenačenja, a je verjetno končni izid po tako brutalnem prekršku zanimal le redke.

Author: Ž. Š.