Ljubljana – Matej Žagar je v soboto v finskem Tampereju pisal zgodovino slovenskega spidveja, potem ko je prvič v karieri stopil na najvišjo stopničko serije Grand Prix. Ljubljančan je odlično vozil že v predtekmovanju, ko je bil dvakrat prvi, enkrat drugi in dvakrat tretji. V polfinalu je osovjil drugo mesto in se zanesljivo uvrstil v veliki finale. Tam je odlično začel in bil večji del dirke na drugem mestu za Taiom Woffindnom, a ko je slednji naredil manjšo napako, ni okleval niti za trenutek in švignil moimo njega do prve zmage v karieri v najvišjem rangu tekmovanja. Žagar je tako prvič po treh drugih mestih stopil tudi na najvišjo stopničko. “Sam sem delal napake in so drugi slavili zmage, toda tokrat sem odigral drugačno vlogo in dobil sem zmago. Lepo je zmagati in upam, da to ne bo zadnja,” je bil po zmagi presrečen Žagar, ki bo že 31. maja na naslednji dirki v Pragi znova naskakoval najvišja mesta. Dirko bomo prenašali tudi na programih Sport Kluba. V kolikor ste zamudili sobotno dirko, si spodaj oglejte finalno vožnjo in vrhunce celotnega dogajanja na severu Evrope, celotno dirko pa v torek ob 12:00 v ponovitvi na SK 1.

Author: Ž. Š., Foto: Speedway/Facebook