Ljubljana – Argentinski nogometni navdušenci se sprašujejo, kaj se je dogajalo v glavi branilca Boce Leanda Marina, ko je na prijateljskem obračunu ostro startal na igralca Racinga Ricarda Centuriona, mu pri tem najverjetneje zlomil nogo in poskrbel, da je že končal z nastopi v letošnji sezoni, čeprav se slednja še niti pravzaprav ni začela. Vse skupaj se je zgodilo v 29. minuti prvega polčasa, ko je Centurion sprejel žogo, le trenutek zatem pa bil žrtev brutalnega prekrška s strani Marina, kateremu je sodnik povsem upravičeno pokazal neposredni rdeči karton. Vsaj sodeč po posnetku se zdi, da član slovite Boce ni imel namere izbiti žogo, temveč zgolj poškodovati nasprotnika. Čeprav za takšne dogodke ni prostora niti na uradnih srečanjih, je dejansko težko najti razlog, zakaj se je Marin za tovrstno grobo posredovanje odločil na prijateljski tekmi pred sezono. Soigralci nesrečnega Centuriona so povsem upravičeno izgubili živce in v določenem trenutku celo želeli fizično obračunati z Marinom, ki se le svojim soigralcem lahko zahvali, da je odnesel celo glavo. Tekma se je končala z zmago Racinga s 4:1.

Author: Ž. Š.