Četrti krog Pokala FA je v soboto postregel s številnimi presenečenji, saj so iz tekmovanja presenetljivo izpadli Manchester City, Chelsea, Tottenham in Southampton, ki so vsi svojemu nasprotniku morali premoč priznati pred domačimi gledalci. Chelsea je na Stamford Bridgu vodil že z 2:0, nakar mu je tretjeligaš Bradford zabil kar štiri gole (2:4), trenerju Joseju Mourinho pa se je pripetilo šele prvič v karieri, da je v pokalu izpadel proti nižjeligašu … Portugalec se je po tekmi penil od jeze in predstavno svojih varovancev označil za veliko “sramoto”. Član lige Championship Middlesbrough je na Etihadu presenetil Manchester City in zmagal z 2:0, Tottenham pa je izpadel proti Leicesterju Cityju (1:2), čeprav je z golom Androsa Townsenda celo povedel. Ponovljeno tekmo s četrtiligašem Cambridgom bo, kakopak, igral tudi Manchester United, ki je v petek zvečer v gosteh iztržil samo remi brez zadetkov.

Eden izmed junakov v Zahodnem Londonu je bil nekdanji nogometaš Chelseaja Filipe Morais, ki je v 74. minuti izenačil izid na 2:2, potem ko sta domačine v vodstvo v prvem polčasu sicer popeljala Gary Cahill in Ramires. V zaključku tekme sta Londončane potopila še Andy Halliday in Mark Yeates, Mourinho pa se je po tekmi penil od jeze: “Sram me je, sram pa bi moralo biti tudi vse moje igralce. To je velika športna sramota. Vsake toliko časa se kakšni ekipi pripeti, da izpade iz pokala proti avtsajderju, zame pa je to prvič!” Special One je dodal še, da zmagi navkljub niti eden izmed igralcev Bradforda ne bi mogel zaigrati v njegovi ekipi.
Tudi na Etihadu je blestel Chelseajev igralec, Patrick Bamford, ki je v Middlesbroughu samo na posoji, na Etihadu pa je zabil za vodstvo gostov. Čeprav sta za domače v napadu zaigrala zvezdnika Sergio Aguero in David Silva, domači niso znali zatresti mreže nasprotnika, kar je “Boro” v zaključku tekme kaznoval še z zadetkom Kikeja. Izpadel je tudi Tottenham, ki je v 19. minuti povedel prek Townsendove enajsmetrovke, Leicester pa je White Hart Lane utišal v zadnjih desetih minutah, ko sta za popoln preobrat poskrbela Ulloa in Schlupp ter zadnjeuvrščeno ekipo Premiershipa popeljala v peti krog.
Nenavadno tekmo si videli tudi gledalci v Southamptonu, kjer so Svetniki po golih Graziana Pelleja in avtogolu Danna dvakrat vodili, a je Crystal Palace obakrat izenačil prek Chamakha in Sanogoja, nakar je še pred koncem prvega polčasa Chamakh udaril še drugič in postavil končni izid 2:3. Popoln sobotni polom velikanov je preprečil Liverpool, ki si je z domačim remijem proti Boltonu (0:0) zagotovil vsaj povratno tekmo.