Slovenski golfistki z mešanimi občutki iz Pariza

Golf 10. Avg 202421:02 0 komentarjev
Pia Babnik

Slovenski golfistki Pia Babnik in Ana Belac z mešanimi občutki zapuščata olimpijske igre. Mladi Ljubljančanki bo v spominu še dolgo ostala 15. luknja tretjega dne, kjer je zapravila vrhunsko uvrstitev, morda celo medaljo, Portorožanka pa je razočarana zaradi slabe forme.

Ana Belac se je na olimpijske igre uvrstila kot 288. igralka na svetu, v Pariz pa je prišla rahlo bolna in na zahtevnem igrišču ni mogla pokazati vsega potenciala. Štiridnevno tekmovanje je končala na 49. mestu med 60 udeleženkami.

“Ta teden mi nič ni šlo od rok. Bila sem rahlo bolna, tudi forma ni prava in zato zaradi rezultata razočarana zapuščam Pariz. Sicer mi je bila olimpijska izkušnja zelo všeč. Zdaj odhajam nazaj v ZDA, kjer sem bom posvetila nastopom na turneji Epson, ki je vstopna točka za elitno turnejo LPGA,” je dejala 27-letna igralka iz Portoroža, ki zadnjih osem let biva v ZDA.

Ana Belac, ki je v Parizu le enkrat igrala par igrišča, ima letos izjemno priložnost, da si kot prva Slovenka izbori mesto med najboljšimi igralkami na svetu, ki nastopajo na turnirjih z večmilijonskimi denarnimi skladi.

Šest turnirjev Epson Toura pred koncem sezone je Belac na skupno 15. mestu, karto za LPGA pa bo prejelo deset najboljših.

Tudi 20-letna Pia Babnik, ki je doslej večinoma nastopala na evropski turneji, se spogleduje z nastopi na LPGA, a najprej se želi dobro spočiti po napornem ritmu zadnjih mesecev, v katerih si je z dobrimi igrami izborila nastop v Parizu.

Tudi na igrišču National je igrala vrhunsko – po dveh dneh oziroma polovici tekmovanja je bila na četrtem mestu, upe na medaljo pa je pustila na 15. luknji tretje runde. Par 4 je končala z osmimi udarci.

Z izjemno predstavo bi lahko zadnji dan nadoknadila zaostanek, a tokrat ji je zbranost popustila na 12. luknji, kjer je naredila double boggie, in trinajsti, kjer je izgubila še en udarec. Z dvaindvajsetim mestom, ki si ga je delila z vodilno igralko na svetu in olimpijsko prvakinjo iz Tokia Nelly Korda, je izboljšala 34. mesto iz Tokia 2021.

“V Pariz sem prišla kot šestdeseta igralka, zato je vsaka višja uvrstitev od tega dobra. Imela sem nekaj slabih trenutkov, ki so me stali višje uvrstitve. Tako pač je. To je golf,” je povedala Babnik.