Kot najboljša Evropejka le 47 stotink od kolajne

Drugi športi 16. Dec 202116:33 > 16:33 0 komentarjev
Katja Fain. Foto: Charlie Riedel - AP Photo via Guliver

Slovenska plavalka Katja Fain je v finalu na 200 m prosto na svetovnem prvenstvu v kratkih bazenih v Abu Dabiju zasedla četrto mesto. Z novim svetovnim rekordom je zmagala Siobhan Bernadette Haughey iz Hongkoga. Fainova pa je za bronasto kolajno zaostala 47 stotink sekunde.

Mariborčanka, ki je na evropskem prvenstvu v Kazanu pred dobrim mesecem dni osvojila bron s časom 1:53,88, je tokrat začela zelo rezervirano. Tako po 100 kot po 150 metrih je bila še zadnja, s sijajnim zaključkom pa je na koncu prehitela štiri tekmice in kot najboljša Evropejka zasedla končno četrto mesto.

“Moj prvi finale na članskem svetovnem prvenstvu je za mano. Sem zelo zadovoljna, spet nov državni rekord. Letos sem ga skozi sezono izboljševala in to je bil očitno res vrh, ker sem ga izboljšala še za štiri desetinke. Sem zelo zadovoljna. Četrto mesto na svetu še toliko boljše. V bistvu sem cilj dosegla že z uvrstitvijo v finale, zdaj, ko sem si priplavala četrto mesto pa še toliko boljše. Počutim se super. Mogoče bi si želela hitrejšega začetka prvih 100 metrov, drugih 100 pa je bilo zelo dobrih,” je po odličnem finalnem nastopu dejala Fainova.

Obenem pa je s časom 1:53,48 popravila tudi državni rekord, ki ga je odplavala prav v finalu EP v Kazanu 7. novembra. Srebro je pripadlo Kanadčanki Rebecci Smith, bron pa Američanki Paige Madden. Slavila je 24-letna Haugheyjeva s časom 1:50,31, s čimer je za 12 stotink popravila svetovni rekord.

Na 200 m prosto je v jutranjem sporedu Fainova s časom 1:54,61 dosegla šesti izid kvalifikacij. Ravenčanka Janja Šegel je bila v isti disciplini z 1:57,81 20. Šeglova je danes nastopila še na 100 m hrbtno in z 1:00,30 zasedla 28. mesto, Tjaša Vozel pa je bila na 50 m prsno diskvalificirana.