Kralji poglobili krizo racmanov, Kopitar prispeval podajo

Drugi športi 27. Apr 20217:08 > 9:08 0 komentarjev
Anže Kopitar se je izkazal s podajo. Foto: AP Photo/Ashley Landis

Hokejisti Los Angeles Kings so v noči na torek v ligi NHL s 4:1 strli močno oslabljeni Anaheim Ducks, ki je tako doživel še peti zaporedni poraz. Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je k zmagi kraljev prispeval podajo. To je bila njegova že 996. točka v ligi NHL.

Kralji so v slabi formi, a še v slabši seriji so bili racmani, ki jim manjka pol ekipe. To so izkoristili domači in še tretjič zapored premagali Anaheim. Pri prvem zadetku je sodeloval tudi Anže Kopitar, ki je podal pri gol Kanadčana Seana Walkerja.

Zadetek Walkerja:

V prvi tretjini je kralje do vodstva z 2:0 Mikey Anderson, v drugi tretjini so prek Jamiea Drysdalea znižali gostje, kralji pa so nato zmago potrdili v 59. in 60. minuti, ko so dvakrat zadeli prazno mrežo (4:1).

Hat-trick McDavida, Carolina v končnici

Omenimo še tekmo v Winnipegu, na kateri je pri visoki zmagi Edmontona s 6:1 svoj tretji hat-trick v sezoni dosegel Connor McDavid.

Carolina Hurricanes si je zagotovila končnico kljub porazu s 3:4 po podaljšku proti Dallasu. Za vstop v odločilni del sezone se še bori Nashville, ki je trenutno četrti v svoji skupini, premagal pa je Florido s 4:1. Če bi floridska ekipa zmagala, bi že imela zagotovljeno končnico. Izkazal se je vratar predatorjev Juuse Saros z 39 obrambami.

V podobnem položaju je St. Louis, ki je v boju za četrto in zadnje mesto za končnico v svoji skupini s 4:1 premagal Colorado.