Mohorič dirko po Poljski sklenil na drugem mestu

Drugi športi 15. Avg 202118:49 > 18:54 0 komentarjev
Matej Mohorič, Foto: guliverimage

Slovenski kolesarski as Matej Mohorič (Bahrain Victorious) je dirko po Poljski, ki spada v svetovno serijo, sklenil na drugem mestu v skupnem seštevku. Zaostal je le za Portugalcem Joaom Almeido (Deceuninck-Quick-Step). Zadnjo, sedmo etapo od Zabrz do Krakova (145,1 km) je iz ubežne skupine presenetljivo dobil Nizozemec Julius van den Berg.

Mohorič je na letošnji 78. izdaji dirke po Poljski izkoristil traso, ki mu je bila pisana na kožo, in dosegel enega večjih uspehov na dirkah svetovne serije. Edino večdnevno dirko svetovne serije je sicer dobil pred tremi leti, ko je bil najboljši na BinckBank Touru.

Do skupne zmage mu je tokrat na Poljskem zmanjkalo 20 sekund. Za sabo je pustil tudi domačega aduta Michala Kwiatkowskega (Ineos Grenadiers), ki je v skupnem seštevku zaostal 27 sekund.

10. Pascal Eenkhoorn (Niz/Jumbo-Visma) 1:30

Šestindvajsetletnik iz Podblice, sicer tudi slovenski državni prvak v cestni vožnji, je bil vseskozi pri vrhu uvrščenih na Poljskem. V prvi etapi je bil deveti, v zahtevni drugi, četrti in peti etapi pa je nanizal tretje, drugo in še enkrat drugo mesto. S tem se mu je za las na Poljskem izmaknila 15. zmaga v profesionalni karieri.

V sobotnem kronometru po Katowicah je bil deveti. Danes je želel pomagati predvsem sprinterskemu adutu moštva, Nemcu Philu Bauhausu, a do zaključnega obračuna najboljših sprinterjev ni prišlo. Mohorič je v času zmagovalca ciljno črto prečkal kot 28.

Štirje ubežniki so namreč izkoristili nekoliko preračunljivo vožnjo glavnine in v cilj prišli 20 sekund pred njimi. Van den Berg (EF Education-Nippo) je nenadejano slavil prvo zmago v karieri, drugo mesto je pripadlo Francozu Alexisu Renardu (Israel Start-Up Nation), tretje pa Američanu Matteu Jorgensonu (Movistar).