Darko Jorgić brez težav v četrtfinale Lime

Drugi športi 24. Avg 20247:12 0 komentarjev
Darko Jorgić

Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić je bil uspešen tudi v drugem krogu turnirja WTT contender v Limi z nagradnim skladom 80.000 dolarjev. V osmini finala je Slovenec, sicer drugi nosilec, s 3:1 premagal Francoza Estebana Dorra, sicer 129. igralca sveta.

Potem ko je imel 26-letni Hrastničan v svojem prvem nastopu po olimpijskih igrah v Parizu težko delo, da je v uvodnem krogu zlomil odpor pet let mlajšega Japonca Rjoičija Jošijamo (3:2), je bil v osmini finala dvoboj proti Dorru precej bolj enostranski.

Jorgić, ki na svetovni lestvici zaseda 19. mesto, se bo v četrtfinalu pomeril z 21-letnim Nemcem Kayem Stumperjem, 159. igralcem s svetovne lestvice.

Mladi Stumper, ki v nemški bundesligi igra za prvaka Borussio Düsseldorf, je v osmini finala gladko, s 3:0 izločil Francoza Floriana Bourrassauda, 197. igralca na svetu.